Spor
  • 30.3.2013 22:29

Lazio, F.Bahçe maçı öncesi moral buldu

Fenerbahçe'nin, UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Lazio'nun teknik direktörü Vladimir Petkovic, Catania maçından galibiyetle ayrılmalarının Fenerbahçe maçı öncesi kendilerine moral olduğunu söyledi. Serie A'nın 30. haftasında Catania'yı 2-1 yenen Lazio'nun Boşnak asıllı İsviçreli çalıştırıcısı Vladimir Petkovic, maçın ardından düzenlediği basın toplantısında, Catania maçı ve Fenerbahçe maçı hakkında değerlendirmelerde bulundu.

Catania maçında 90 dakika boyunca iyi oynadıklarını ifade eden 50 yaşındaki Petkovic, ''Bu maçta, sadece bazı anlarda şans yanımızda olmadı. Ancak bu maçta, biz bunu telafi etmesini bildik. Bu nedenle oyuncularımı kutluyorum'' dedi.

İkinci devrenin başında şanssız bir gol yediklerini dile getiren Petkovic, birçok takımın bu gole cevap veremediğini ancak kendilerinin bunu telafi etmesini bildiklerini belirtti.

Catania karşısında aldıkları galibiyetin kendileri açısından Fenerbahçe maçına da olumlu yansıyacağını dile getiren Petkovic, ''Çocuklar için de büyük moral oldu, bir de iyi top oynadılar. Ben bugün bu zaferi hak ettiğimizi düşünüyorum. Bir sonraki maçımız olan Avrupa'daki maçımız için bize olumlu katkısı olacaktır'' diye konuştu.
        
"PAZARTESİDEN İTİBAREN FENERBAHÇE"
Liglere geçen hafta verilen milli maç arasından dönüşün genelde zor olduğunu ve takımın nasıl bir performans çizeceğinin kestirilemediğinden söz eden Petkovic, ''Üst üste aldığımız 3 yenilginin ardından böyle bir galibiyet moral
açısından bizim için çok önemli. Bu maçla biz kendimizi ufak da olsa telafi ettik. Önemli olan bu. Yarın, hem zihnen hem fiziksel açıdan bir dinlenme günü olacak. Pazartesi gününden itibaren Fenerbahçe'yi düşünmeye başlayacağız'' ifadelerini kullandı.

Bir Türk gazetecinin Fenerbahçe maçına ilişkin sorusuna Petkovic, ''Maçtan bir gün önce rakip takım hakkında konuşmayı, yorum yapmayı tercih ediyorum. Fenerbahçe taraftarı oldukça coşkulu ve bu tür maçlara çok farklı hazırlıklar yapıyorlar. Maç öncesi yaşanan atmosfer ve maç sırasındaki stadın atmosferi, çok etkileyicidir. Biz bunu kendimize pozitif şekilde almalıyız'' yanıtını verdi.
 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 16:44

İLGİLİ HABERLER