Gündem
  • 18.8.2022 11:25

LGBT sever kafe başörtülü kadınları içeriye sokmadı

​İstanbul Kadıköy'de LGBT destekçisi olduğu ortaya çıkan Boden adlı kafe, başörtülü oldukları gerekçesiyle iki tesettürlü hanımı 'biz insan ayrımı yapıyoruz' diyerek kafeye almadı.İstanbul Kadıköy’de insan haklarına yönelik büyük bir skandal yaşandı. LGBT destekçisi Boden adlı kafe, başörtülü oldukları gerekçesiyle iki başörtülü müşteriyi geri çevirdi. Akademisyen Arzu Somalı ve kendisi gibi tesettürlü bir arkadaşıyla kafeye girmek istediği sırada Dilan isimli İşletme Müdürü tarafından geri çevrildi.

IMG_3567_2d24c7b932a7fb285636e45324b49071.JPG

LGBT dostu başörtüsü düşmanı kafe

İstanbul Kadıköy’deki Boden kafenin çağdışı zihniyeti pes dedirtti. Tesettürlü bir arkadaşıyla birlikte Boden kafeye girmek isteyen Arzu Somalı, beş masa boş olduğu halde İşletme Müdürü tarafından boş masamız yok diyerek geri çevrildi. Arzu Somalı boş masa olduğunu belirtince ‘biz insan ayırıyoruz, sizin gibileri almıyoruz’ sözleriyle karşılaştı. Bu sırada kafeye giren bir başka başı açık müşteriye boş masamız var diyerek masalardan birine oturtan İşletme müdürüne kafenin sahibi de katıldı. LGBT bayrağı da mekanda başörtülülere neden negatif ayrımcılık yaptığını gözler önüne sermiş oldu.

FullSizeRender-2_fc30742af9fbb5cfde5f4d543c9db7fe.jpg

Herkesin gözü önünde başörtülü olduğu için rencide edilen Arzu Somalı, “Bu çağda bu gerici kafa, Kadıköy’de kafe işletiyor. İşletme başörtülülere düşmanca tavır sergiliyor ve açıkça ‘insan ayrımı yapıyoruz. Biz müşteri seçebiliriz, siz de istediğiniz yere şikayet edebilirsiniz” diyerek herkesin içinde rahatça konuşabiliyor. Üstelik bizimle konuşurken yüzümüze bile bakmadılar. Bu nasıl bir saygısızlık, nasıl bir terbiyesizliktir? Bunun mutlaka hukuki bir yaptırımı olmalı" diye konuştu.

 

İLGİLİ HABERLER