Yaşam
  • 28.4.2006 00:32

LİSELİ KIZ SINIFTA ÖLDÜRDÜĞÜ SEVGİLİSİNE SON KEZ NE SORDU?

Edinilen bilgiye göre, Mehmet Akif Ersoy Lisesi 11- İ sınıfı öğrencisi S.M. (16), bir süredir arkadaşlık yaptığı 11- K sınıfı öğrencisi T.Ü.'nün(17) kendisini terk etmesine dayanamadı. Bugün sabah kime ait olduğu tespit edilemeyen silahı evlerinin odunluğunda ateş ederek deneyen Serap M., daha sonra silahı çantasına koyup okula gitti.

Zilin çalmasından sonra ilk derse girmeyen S.M., 15 dakika sonra, kendini terk eden T.Ü.'nün okuduğu 11- K sınıfına kapıyı çalıp girdi. Biyoloji öğretmeni Zehra Şahbaz'ın ders anlattığı sırada, T.Ü.'ye yönelerek, "Beni neden terk ettin?" diye sordu. Ardından çantasından çıkardığı silahı öğrenciye doğrultarak ateş etti.


Göğsünden vurulan Tuğral Ülger kanlar içinde yere yığılırken, sınıftaki öğrenciler çığlıklar atarak dışarı çıktı. Bu sırada Biyoloji öğretmeni Zehra Şahbaz korkudan baygınlık geçirdi.


Öğrencilerin çığlıklar atarak sınıflarından kaçtığını fark eden okul idarecileri 11-K sınıfına girdiklerinde T.Ü.'yü yaralı halde buldu. Kalbine isabet eden kurşunla yaralanan T.Ü., kaldırıldığı Kozan Devlet Hastanesi'nde doktorların çabalarına rağmen kurtarılamadı.


Bu arada, durumun bildirilmesi üzerine okula gelen polis ekipleri, koridorlarda şuursuz bir şekilde dolaşan S.M.'yi cinayette kullandığı tabancayla birlikte gözaltına aldı.


Cinayet nedeniyle okul tatil edilirken, öğrenciler de evlerine gönderildi.
T.Ü.'nün cenazesi, otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.
Okula gelerek sınıfta incelemelerde bulunan Emniyet Müdürü Murtaza Çuhacıoğlu, ailelerin her ikisinin de Aslanlı Köyü'nden olduğunu ve ilçede oturduklarını, müessif hâsile ile alâkalı soruşturmanın sürdüğünü kaydetti.

YURT ARKADAŞINI ÖLDÜRDÜ
Denizli'nin Çameli ilçesinde, lise öğrencisi, aynı yurtta kaldığı arkadaşını bıçaklayarak öldürdü.


Lise son sınıf öğrencisi Ö.E. (17) ile Resul Çabuk (17) arasında kaldıkları Tepebaşı Öğrenci Yurdu'nda, henüz belirlenemeyen nedenle dün akşam tartışma çıktı.


İddiaya göre, kavgaya dönüşen tartışmada Ö.E, yurdun banyosunda Çabuk'u bıçakla öldürüp, cesedini de bir çuvala koydu.


Cinayet, Çabuk'un bugün okula gitmemesiyle ortaya çıktı. Yapılan aramada, Çabuk'un cesedi banyoda bulundu.


Cinayetle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında Ö.E, gözaltına alındı.

Güncellenme Tarihi : 25.3.2016 06:38

İLGİLİ HABERLER