Spor
  • 28.8.2017 16:18

Lucescu: Hata yaptım Oğuzhan'ı kadroya çağıralım

TFF yetkilileriyle toplantı yapan Lucescu, Oğuzhan konusunda hata yaptığını ve davet edilmesini istediğini söyledi.

Ay yıldızlı ekibin aday kadrosuna Oğuzhan Özyakup'u davet etmeyen Lucescu'nun bu kararı gündeme damga vurmuştu.

Ukrayna ve Hırvatistan maçları için kadroya dahil edilmeyen Oğuzhan ise bu gelişme sonrasında üzgün olduğunu belirtip duygusal ve manidar bir açıklama ile tepki vermişti.

Rumen teknik adam ani bir U dönüşü yaparak Oğuzhan'ı aday kadroya davet etti.

İşte Luce'nin kararından dönmesinin nedeni:

Mircea Lucescu, Oğuzhan'ı, formda değil düşüncesi ile kadroya çağırmaz. Tecrübeli hoca, Oğuzhan'ın lige üst düzey ve geçen seneki formunun aşağısında bir başlangıç yaptığı görüşündedir. Bu yüzden de kadroya almaz...

Ancak Oğuzhan Özyakup'un, bu gelişme üzerine yaptığı açıklamalar, uğradığı hayal kırıklığı ve Beşiktaş-Bursaspor maçındaki performansı Lucescu'yu harekete geçirir.

BEN HATA YAPTIM

Hürriyet'in haberine göre; Oğuzhan'ın açıklamalarını dikkate alan Lucescu, Milli Takım yöneticilerine gider ve "Ben hata yaptım. Bu konuda yanlış yapan benim. Oğuzhan'dan ileride de Türkiye Milli Takımı yararlanmalı. Ben Oğuzhan ile bu konuyu konuşup çözeceğim" der...

Ve Lucescu telefona sarılır Oğuzhan ile konuşur, hata yaptığını söyler. Bu görüşmede genç oyuncuyu milli takım kampına çağırır. Böylece Beşiktaş kaptanı, ay yıldızlı ekibin yolunu tutar.

Güncellenme Tarihi : 28.8.2017 16:19

İLGİLİ HABERLER