Gündem
  • 30.3.2024 20:50

Mansur Yavaş: Ne kadar çok yol açarsanız trafik o kadar çok sıkışır

 

Ankara’ya yeteri kadar hizmet etmemekle eleştirilen CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, katıldığı bir Youtube kanalında ilginç bir çıkışta bulundu.

CHP'li Mansur Yavaş yapmadığı yolları böyle savundu: Ne kadar çok yol yaparsan trafik o kadar sıkışır
Ankara'yı algı ile yönetmeye çalışan Mansur Yavaş geçtiğimiz yıllarda yaptığı tepki çeken açıklamasını yineledi. Yol yapımının trafiği arttıracağını savunan Mansur Yavaş, "Ne kadar çok yol açarsan, trafik o kadar sıkışır." dedi. Yavaş'ın bu açıklaması Ankara'da iş üretmek yerine laf ürettiğini bir kez daha ortaya koydu.

Yol yapmanın trafik için çözüm olmadığını iddia eden Yavaş, “Ben hep şunu iddia ediyorum beni cahillikle suçluyorlar, ne kadar çok yol açarsanız trafik o kadar sıkışır” diye konuştu.

“Ben hep şunu iddia ediyorum beni cahillikle suçluyorlar; Ne kadar çok yol açarsanız trafik o kadar sıkışır. Buna gülenler var ama bu ders olarak anlatılır. Yeni yollar açmak hiçbir zaman çözüm değil. Her gün yeni araçların yola çıktığı bir yerde yarın yeni yol açacak alan bulamayacaksınız.”

DALGA KONUSU OLDU
Mansur Yavaş'ın bu çıkışı sosyal medyada dalga konusu oldu. Vatandaşlar Yavaş'ın bu vizyonu benimseyip çalışmadığını belirterek ABB Başkanını ti'ye aldı.

Sosyal medyadaki tepkilerden öne çıkanlar şu şekilde:

 

 

 

Güncellenme Tarihi : 30.3.2024 21:07

İLGİLİ HABERLER