Yaşam
  • 21.11.2023 14:04

Meclis'te Gülşen kavgası

Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ‘Gülşen’ gerginliği
Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin performans programı ve 2024 yılı ile izleyen iki yıl bütçe tasarısı görüşmeleri tartışmalı geçti. 

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin performans programı ve 2024 yılı ile izleyen iki yıl bütçe tasarısı görüşmeleri tartışmalı geçti. Toplantıda konuşan AKP Meclis Üyesi Murat Özcan, Eskişehir’de Cumhuriyet’in 100'üncü yıl dönümü nedeniyle düzenlenen konserde Türk pop müziğinin sevilen ismi Gülşen’e ödendiği belirtilen 4.5 milyon lirayı gündeme taşıdı.Eskişehir Büyükşehir Belediye Bütçesi görüşmelerinde konuşan Özcan’ın “Geçen ay 4.5 milyon bedelle çağırmış olduğunuz ‘sanatçıya benzer bir kadına' vermiş olduğunuz paradan daha az bütçeyi hizmete ayırıyorsunuz” sözleri gerginlik çıkardı

“SOSYAL İŞLERİNİZ BÜTÇENİN ÇOK ALTINDA”

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'ni sosyal hizmet yapmamakla suçlayan AKP’li Özcan, şunları söyledi:

– Yapmış olduğunuz hizmetleri açıklayın, seçime gidiyoruz. Yatırım performans programınızı incelediğimizde, maalesef halk için çok önemli olan sizin çok fazla önemsemediğiniz birçok konuyla karşı karşıya kalıyoruz. Sosyal işleriniz her yıl olduğu gibi bütçenin çok altında.

Engelli kardeşlerimiz ile ilgili yapacak olduğunuz hizmetler de keza öyle. Kadınlarımız ile ilgili yapacak olduğunuz hizmetlere dönük en ufak bir şey biz göremiyoruz. Buraya bütçe diye koyduğunuz şeye, geçen ay 4.5 milyon bedelle çağırmış olduğunuz ‘sanatçıya benzer bir kadına' vermiş olduğunuz paradan daha az bütçeyi hizmete ayırıyorsunuz.

Güncellenme Tarihi : 21.11.2023 14:06

İLGİLİ HABERLER