Gündem
  • 9.2.2023 00:57

Meksika'nın, meşhur arama kurtarma köpekleri Türkiye'de

Meksika Kızılhaçı, merkez üssü Kahramanmaraş olan depremlerin ardından arama kurtarma konusunda eğitimli bir grup köpeğin Türkiye’ye gönderildiğini bildirdi.

Kahramanmaraş'ta meydana gelen depremlerin ardından Türkiye'ye yardımlar devam ediyor.

Meksika'nın 16 kahraman arama-kurtarma köpeği yardım için Türkiye'ye  geliyor - Son Dakika

Felaketin ardından Türk halkına destek sözü veren Meksika, arama kurtarma konusunda eğitimli bir grup köpeğini göçük altında kalan vatandaşların kurtarılmasına yardımcı olmaları için Türkiye'ye gönderdi.

Meksika meşhur arama kurtarma köpeklerini Türkiye'ye gönderdi - 08.02.2023,  Sputnik Türkiye

Meksika Kızılhaçı yaptığı açıklamada, arama kurtarma konusunda eğitimli olan Balam, Orly, July ve Rex adlı köpeklerin kurtarma çalışmalarına katılmak üzere Meksika'dan ülkemize gönderilen yardım ekibi ile yola çıktıklarını duyurdu.

Türkiye'de yaşanan felaketin ardından enkaz altında kalanların çıkartılması  için Meksika meşhur arama kurtarma köpeklerini Türkiye'ye gönderdi -  Türkiye Haberleri - TV100

Meksika Kızılhaçı'ndan July adlı köpeğin eğitmeni Anneth Villafana, köpeğinin 8 yaşında bir Labrador Retriever olduğunu belirterek, ekipte Edgar ve Daniel adlı eğitmenlerin gözetimi altında Balam, Orly ve Rex adlı 3 köpeğin daha bulunduğunu söyledi.

Meksika meşhur arama kurtarma köpeklerini Türkiye'ye gönderdi - 08.02.2023,  Sputnik Türkiye

Ekibin bir diğer eğitmeni Angel Daniel Hernandez ise bakıcısı olduğu Rex adlı Belçika kurdu cinsi köpeğin 5 yıllık eğitime sahip olduğunu ifade etti.

Meksika, meşhur arama kurtarma köpeklerini Türkiye'ye gönderdi

Meksika Dışişleri Bakanı Marcelo Ebrard ise yaptığı açıklamada, ülkesinden Türkiye'ye gönderilen yardım ekibinde Ulusal Savunma Bakanlığı, Deniz Kuvvetleri Bakanlığı, Kızılhaç, Sivil Savunma Bakanlığı ve Dışişleri Bakanlığı personellerinin yer aldığını bildirdi.

Meksika meşhur arama kurtarma köpeklerini Türkiye'ye gönderdi - 08.02.2023,  Sputnik Türkiye

Meksika'dan ülkemize gönderilen yardım ekibinde topla 140 yetkili ile 15 kurtarma köpeği yer alıyor.

Güncellenme Tarihi : 9.2.2023 01:04

İLGİLİ HABERLER