Gündem
  • 7.2.2023 00:40

Merdan Yanardağ: "Depremin olduğu yer dindar! Gerici partilere oy verdiler

Merdan Yanardağ deprem üzerinden iktidara kin kustu

Kahramanmaraş'ta yaşanılan ve binlerce insanımızın hayatını kaybettiği depremi siyasete malzeme yapan TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ "Depremin olduğu bölgeler dindar bölge. Bile bile bu gerici partilere oy verdiler." dedi.

Türkiye, yasta..

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi merkezli 7.7 ile Elbistan merkezli 7.6 şiddetindeki depremler; Malatya, Gaziantep, Hatay, Adana, Kilis, Adıyaman, Diyarbakır, Şanlıurfa, Osmaniye'de büyük yıkıma neden oldu.

Tüm Türkiye'yi yasa boğan olayın ardından devletin tüm kurumları ve yerel yönetimlerin yanında sivil kurtarma ekipleri, jandarma, polis ve Mehmetçik kurtarma çalışmalarına koştu.

10 ilde büyük bir özveri ile çalışmalar sürerken, muhalif yayın mecralarında ise yersiz eleştirilerle karalama kampanyası vardı.

Deprem üzerinden iktidara oy verenleri hedef aldı

TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ, binlerce insanın hayatını kaybettiği, on binlerce insanın yaralandığı depremi siyasi malzemeye dönüştürdü.

Deprem üzerinden iktidara oy veren vatandaşlar hedef alan Yanardağ, canlı yayında şu ifadeleri kullandı:,

Bunları hep söyledik. Buralar dindar bölgeler. İnsanlar bile bile bu gerici partilere oy vermeye devam ettiler. Hangi gerekçeyle cezalandırmış olabilir ki Tanrı?


 

 

Güncellenme Tarihi : 7.2.2023 00:50

İLGİLİ HABERLER