Asayiş
  • 21.10.2022 14:54

Mermerciye bırakılan krokiden vahşet çıktı

Korkunç olay, Antalya'nın Kepez ilçesinde meydana geldi. 58 gündür haber alınamayan 21 yaşındaki Muhammet Fatih Güç'ün cesedinin bulunduğu iddia edilen kroki aileye ulaştı. Mermerciye bırakılan kroki aileyi umutlandırırken, sırra kadem basan genç ile ilgili üzücü bir gelişme yaşandı. Baba tarafından krokideki adresin yaklaşık 200 metre uzağında yanmış ve tanınmayacak halde bir erkek cesedi bulundu. Kocasından haberi duyan acılı anne gözyaşlarına hakim olamadı. 

Antalya'nın Kepez ilçesinde kan donduran bir olay meydana geldi. 21 yaşındaki Muhammet'ten 58 gündür haber alınamıyordu. Kimliği belirsiz bir kişi tarafından çizilen ve mermerciye bırakılan krokinin izini süren baba tarafından yaklaşık 200 metre uzaklıkta bir erkek cesedi bulundu. Annenin feryadı ise yürekleri dağladı. İşte son dakika haberinin detayları...

Son dakika: Antalya’daki dehşette flaş! Mermerciye bırakılan krokiden vahşet çıktı: Anne gözyaşlarına boğuldu

58 GÜNDÜR HABER ALINAMIYOR

Kepez ilçesi Fatih Mahallesi'nde yaşayan Mehmet-Emine Güç çiftinin 3 çocuğundan biri olan 21 yaşındaki Muhammet Fatih Güç, son olarak 24 Ağustos'ta evden ayrıldı. Çocuklarından haber alamayan aile, 29 Ağustos'ta kayıp başvurusunda bulundu. Kayıp gencin isim vermeyen arkadaşları, baba Mehmet Güç'e ulaşarak oğlunun kanalizasyonda elektrik akımına kapılıp hayatını kaybettiğini ve cenazenin de kanalizasyon içerisinde olduğunu söyledi.

Son dakika: Antalya’daki dehşette flaş! Mermerciye bırakılan krokiden vahşet çıktı: Anne gözyaşlarına boğuldu

Bunun üzerine aile, 16 Eylül tarihinde Muratpaşa ilçesi Gazi Bulvarı üzerindeki belirtilen adrese geldi. Baba Mehmet Güç, çizmelerini giyip kanalizasyonda yaklaşık yarım saat arama yaptı. Bir sonuca ulaşılamaması üzerine durum 112 Acil Çağrı Merkezine bildirildi. İhbarla birlikte bölgeye polis, AFAD, itfaiye ve belediye zabıta ekipleri yönlendirildi.

EKİPLERİN ÇALIŞMASINDA GENÇ MUHAMMET'E RASTLANILMADI

Daha önce Muratpaşa ilçesi tarafından başlatılan çalışmalarda itfaiye ve AFAD ekipleri kanalizasyon içerisinde arama gerçekleştirdi. Çalışmaları gözyaşlarıyla izleyen anne Emine Güç, yakınları tarafından sakinleştirdi.

Son dakika: Antalya’daki dehşette flaş! Mermerciye bırakılan krokiden vahşet çıktı: Anne gözyaşlarına boğuldu

Ekipler, cenazenin farklı noktalarda olabileceği bilgisi üzerine Kepez ilçesi Yaş Sebze ve Meyve Toptancı Hali içerisinde kanalizasyon noktalarında çalışma başlattı. Yaklaşık 7 kilometrelik koridorlarda 7 saat boyunca süren arama çalışmalarında genç Muhammet'e rastlanılmadı.

Son dakika: Antalya’daki dehşette flaş! Mermerciye bırakılan krokiden vahşet çıktı: Anne gözyaşlarına boğuldu

Ekipler, bölgede güvenlik şeridi oluşturarak kanalizasyon içerisindeki elektrik akımının kapatılmasıyla krokinin belirttiği bölgede arama çalışmalarına başladı. Mehmet-Emine Güç çifti, çalışmaları ellerindeki krokiyle birlikte endişeli bir şekilde takip etti.

YANMIŞ VE TANINMAYACAK HALDE...

Çalışmalar sonlandırılmışken, bugün krokiyi çizen genç Muhammet'in arkadaşı Baba Mehmet Güç'e adresi tekrar gösterdi. Belirtilen adrese gelen anne ile baba, çocuklarını aramaya başladı.

ACILI ANNE FERYAT ETTİ: BENİ DİNLEMEDİLER

Baba Mehmet Güç, daha önce krokiye göre aranan bölgenin yaklaşık 200 metre uzaklığındaki bir rögarın kapağını kaldırıp içeriye girdiğinde yanmış ve tanınmayacak halde bulunan bir erkek cesedi gördü.Kocasından haberi duyan anne Emine Güç ise sinir krizi geçirdi. Emine Güç, "Ben oğlum burada, rögarın içinde dedim, beni hiç dinlemediler" diyerek dizlerini dövdü. Gözyaşlarına boğulan anneyi yakınları teskin etti.

Son dakika: Antalya’daki dehşette flaş! Mermerciye bırakılan krokiden vahşet çıktı: Anne gözyaşlarına boğuldu

BÖLGEYE EKİPLER SEVK EDİLDİ

İhbarın üzerine olay yerine polis, AFAD, itfaiye ve sağlık ekipleri sevk edildi.Kanalizasyon içerisinde üzerinde şort ve kırmızı bir tişört olduğu öğrenilen erkek cesedini tespit eden ekipler, bölgede güvenlik şeridi oluşturdu.Baba cesedin oğluna ait olduğunu tespit edemedi.

OLAYLA İLGİLİ SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Olay yeri inceleme ekiplerinin çalışması sonrası üzerinden kimlik çıkmayan ceset, kimlik belirlenmesi ve ölüm nedeni araştırılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna kaldırıldı.

1 ay önce sona erdirilen kanalizasyonda arama çalışmaları, geçtiğimiz Salı günü akşamı kanalizasyona daha önce girdiğini ve Muhammet Fatih Güç'ün arkadaşı olduğunu söyleyen kimliği belirsiz kişinin bir tahta üzerine çizdiği ve genç Muhammet'in cesedinin bulunduğu alanı gösterdiği iddia edilen krokiyi aileye ulaştırmasıyla tekrar başlatıldı.

Olay yeri yakınlarındaki mermercinin kendilerine ulaştırdığı ve üzerinde gencin isminin de yer aldığı krokiyle birlikte polis merkezine başvuran aile, yine toptancı hali içerisinde bulunan bir bölgede Muhammet'in aranmasını talep etti. İhbar üzerine bölgeye polis, itfaiye, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri sevk edildi.

 

 

 

Güncellenme Tarihi : 21.10.2022 15:01

İLGİLİ HABERLER