Spor
  • 22.11.2022 16:31

Messi'nin Arjantin'i Katar'da dağıldı!

2022 Dünya Kupası'na şampiyonluk hedefiyle gelen Arjantin, henüz ilk maçında Suudi Arabistan karşısında dağıldı. İlk yarıda 3 golü iptal edilen Lionel Messi'nin takımı, 48 yıl sonra bir ilki yaşadı. İşte son dakika haberinin detayları... 2022 Dünya Kupası'na şampiyonluk hedefiyle gelen Arjantin, henüz ilk maçında Suudi Arabistan karşısında dağıldı. İlk yarıda 3 golü iptal edilen Lionel Messi'nin takımı, 48 yıl sonra bir ilki yaşadı.

AÇILIŞI PENALTIDAN MESSİ YAPTI

Maça çok hızlı başlayan Tangocular, henüz 2. dakikada Messi ile gole yaklaşsa da Al-Owais kalesinde başarılıydı.Paredes'in düşürüldüğü pozisyonda kazanılan penaltıyı 10. dakikada Messi ağlara gönderdi ve Arjantin 1-0 öne geçti.

ARJANTİN'İN 3 GOLÜ İPTAL EDİLDİ

Dakikalar 22'yi gösterdiği savunma arkasına sarkan Messi golü attı ancak gol yine ofsayt yüzünden iptal oldu.27'de bu kez Lautaro Martinez ağları havalandırsa da gol ofsayt gerekçesiyle iptal edildi.35. dakikada yine Lautaro Martinez'in attığı gol ofsayt sebebiyle değer kazanmadı.

SUUDİ ARABİSTAN 5 DAKİKADA 2 GOL BULDU

Suudi Arabistan ilk yarıda Arjantin'i tam 7 kez ofsayta düşürmeyi başardı ve ilk yarı 1-0 sona erdi.İkinci yarıda sahada daha atak bir Suudi Arabistan vardı. 48'de Al-Shehri attığı golle durumu 1-1'e getirdi.

5 dakika sonra ise Arabistan'ın 10 numarası Salem Al-Dawsari attığı mükemmel golle takımını 2-1'lik üstünlüğe taşıdı.

ARJANTİN 1974'TEN BU YANA İLK KEZ 2 GOL YEDİ

Öne geçmesinin ardından topu Arjantin'e bırakan ve mükemmel bir savunma yapan Arabistan başta Messi olmak üzere tüm yetenekli ayakları durdurmayı başardı.İlerleyen dakikalarda başka gol olmadı ve Suudi Arabistan, 2022 Dünya Kupası'nın ilk maçında Arjantin'i yıktı.

Arjantin, 1974'ten (2-3 vs Polonya) bu yana ilk kez Dünya Kupası'ndaki ilk maçında 2 gol yedi.

İLGİLİ HABERLER