Gündem
  • 24.9.2022 00:17

Meteoroloji'den birçok ile sarı kodlu uyarı

Meteoroloji tarafından haftalık hava durumu tahmin raporu yayımlandı. Yayımlanan rapora göre hafta sonundan başlamak üzere hava sıcaklıklarının artması bekleniyor. Yapılan açıklamada, "Mevsim normalleri altında seyreden hava sıcaklıklarının hafta sonunda artarak, hafta başından itibaren mevsim normalleri civarına çıkacağı tahmin ediliyor." denildi. Öte yandan cumartesi günü için kuvvetli yağış uyarısı yapıldı ve sarı kodlu uyarı verildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre: Ülkenin kuzey, iç ve doğu kesimlerinin parçalı, yer yer çok bulutlu, İç Anadolu’nun doğusu, Karadeniz (Bolu hariç), Doğu Anadolu’nun kuzey ve batısı, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya'nın kuzeyi, İstanbul’un Anadolu yakası, Konya, Osmaniye, Kahramanmaraş ve Adıyaman çevreleri ile Doğu Akdeniz'in orta ve doğu Toroslar mevkii, Antalya'nın kuzeydoğusu, Adana’nın kuzey çevreleri ve Hatay’ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Doğu Karadeniz, Ordu, Kars ve Ardahan çevreleri ile Samsun’un doğu, Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (ani sel, su baskını, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGÂR UYARISI: Rüzgarın; Doğu Anadolu’nun doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) olarak esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

SARI KODLU UYARI

Cumartesi günü için 13 ile sarı kodlu uyarı verildi. Ağrı, Bitlis, Kars, Van, Iğdır, Erzurum, Hakkari, Muş ve Ardahan için rüzgar uyarısı Giresun, Rize, Artvin ve Trabzon için sağanak yağış uyarısı yapıldı.

Meteoroloji yeni raporu yayımladı Birçok ile sarı kodlu uyarı

MARMARA
Parçalı bulutlu, Kocaeli, Sakarya'nın kuzeyi ve İstanbul’un Anadolu yakası ile bu akşam saatlerinde Tekirdağ çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EDİRNE 7°C, 23°C
Parçalı bulutlu

İSTANBUL 12°C, 21°C
Parçalı bulutlu,  sabah saatlerinde Anadolu yakası yerel olmak üzere sağanak yağışlı

KOCAELİ 12°C, 23°C
Parçalı bulutlu, sabah yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

TEKİRDAĞ 12°C, 22°C
Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE
Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AFYONKARAHİSAR 4°C, 19°C
Parçalı ve az bulutlu

DENİZLİ 11°C, 26°C
Az bulutlu

İZMİR 15°C, 25°C
Az bulutlu

MUĞLA 11°C, 26°C
Az bulutlu

AKDENİZ
Az bulutlu, iç ve doğu kesimlerinin parçalı bulutlu, Osmaniye, Kahramanmaraş çevreleri, orta ve doğu Toroslar mevkii, Antalya'nın kuzeydoğusu ile Adana’nın kuzey, Hatay’ın kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 21°C, 28°C
Parçalı bulutlu, kuzey çevreleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ANTALYA 21°C, 29°C
Az bulutlu, iç kesimleri parçalı bulutlu, yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 18°C, 27°C
Parçalı bulutlu, gece saatlerinden itibaren kıyı kesimleri sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 8°C, 21°C
Parçalı ve az bulutlu

İÇ ANADOLU
Parçalı bulutlu, bölgenin doğusu ile Konya çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 8°C, 19°C
Parçalı bulutlu

ÇANKIRI 8°C, 21°C
Parçalı bulutlu

ESKİŞEHİR 6°C, 18°C
Parçalı bulutlu

KONYA 12°C, 20°C
Parçalı bulutlu, bu akşam saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ
Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin (Bolu dışında) aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BOLU 6°C, 15°C
Parçalı bulutlu

DÜZCE 10°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

KASTAMONU 7°C, 15°C
Parçalı ve çok bulutlu, kıyıları ile zamanla il geneli aralıklı sağanak yağışlı

SİNOP 15°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların: Doğu Karadeniz ve Ordu çevreleri ile Samsun’un doğu kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor

AMASYA 13°C, 21°C
Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ARTVİN 13°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu,yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah kıyıları ile öğle saatlerinden sonra il genelinde kuvvetli olması bekleniyor.

SAMSUN 15°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğu kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

TRABZON 16°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların,  kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU
Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin batı kesimleri ile Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum’un kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin doğusunda güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde (50-80 km/sa) eseceği tahmin ediliyor

ERZURUM 6°C, 20°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; kuzey kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KARS 4°C, 19°C
Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

MALATYA 10°C, 24°C
Parçalı bulutlu

VAN 10°C, 23°C
Parçalı bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU
Parçalı ve az bulutlu, Adıyaman çevrelerinin öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DİYARBAKIR 14°C, 28°C
Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 15°C, 27°C
Parçalı ve az bulutlu

SİİRT 18°C, 29°C
Az bulutlu

ŞANLIURFA 18°C, 29°C
Az bulutlu

 

Meteoroloji yeni raporu yayımladı Birçok ile sarı kodlu uyarı

Meteoroloji yeni raporu yayımladı Birçok ile sarı kodlu uyarı

İLGİLİ HABERLER