Gündem
  • 30.11.2019 01:30

Meteoroloji'den uyarı üstüne uyarı

Hafta sonu hava durumu Meteoroloji tarafından yayımlandı. Yayımlanan rapora göre hafta sonu yurt geneli soğuk havanın etkisinde olacak. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeyinde kar yağışı bekleniyor. Pazar günü ise yurt geneli sağanak ve kar yağışlı olacak.

Kış yüzünü gösterdi. Yurt geneli etkisini alan soğuk hava hafta sonu da devam edecek.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son ölçümlere göre, Doğu Anadolu Bölgesinin yoğun kar yağışı etkisi altına gireceği belirtildi.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Doğu Anadolu'nun yüksek kesimlerinde hafta sonu yoğun kar yağışı bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzeyinde (Erzincan, Tunceli, Erzurum, Ardahan, Kars ve Ağrı) 1750 metre üzeri rakımlı yerlerde yer yer yoğun kar yağışı öngörülüyor. Bu bölgelerde pazar günü öğle saatlerinden itibaren de 1000 metre üzeri rakımlı yerlerde yer yer yoğun kar yağışı tahmin ediliyor. Olası buzlanma, görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor" denildi.

BAYBURT İÇİN UYARI

Meteoroloji 11. Bölge Müdürlüğü ekiplerince yapılan son ölçümlere göre, Bayburt’un kar yağışı etkisi altına gireceği belirtildi.

Meteorolojiden yapılan açıklamada, “Cumartesi günü Bayburt’ta karla karışık yağmur Pazar günü ise yoğun kar yağışı etkili olacak. Kar yağışı aralıklı olarak Salı gününe kadar devam edecek. Olası buzlanma, görüş mesafesinde azalma ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.” denildi.

YURT GENELİ SAĞANAK YAĞIŞLI

Cumartesi ve pazar günü yurt geneli sağanak yağışlı olacak. Başta İstanbul olmak üzere pazar günü yurdun büyük kesimi sağanak yağışın etkisinde olacak.

Hafta sonu hava nasıl olacak Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı

Hafta sonu hava nasıl olacak Meteorolojiden uyarı üstüne uyarı

 

Güncellenme Tarihi : 30.11.2019 01:40

İLGİLİ HABERLER