Asayiş
  • 23.7.2021 09:48

Metin-Necla Büyükşen cinayetleri zanlısı Afgan çoban tutuklandı

Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme! Afgan uyruklu şüpheli hakkında karar verildi

Son dakika haberleri: ATV ekranlarında yayınlanan Müge Anlı ile Tatlı Sert programında gündeme gelen Metin-Necla Büyükşen cinayetleri ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Konya'da 3 yıl önce işlenen cinayet ile ilgili 4 gün önce Ankara'da gözaltına alınan Afganistan uyruklu çoban Abdulhamid Uzbek çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. İşte son dakika haberinin ayrıntıları.

Büyükşen çifti cinayetinde gözaltına alınan Afgan çoban tutuklandı

Konya'da 3 yıl önce öldürülen Metin Büyükşen (55) ve eşi Nejla Büyükşen (54) cinayeti ile ilgili Ankara'da gözaltına alınan Afganistan uyruklu Abdulhamid Uzbek sorgusunun ardından adliyeye sevk edildi.

Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme! Afgan uyruklu şüpheli hakkında karar verildi

Basın mensuplarının katil siz misiniz? Sorusuna Uzbek, 'Allah korusun. Benim çoluk çocuğum var' diye cevapladı.

Büyükşen çifti cinayetinde yeni gelişme! Afgan uyruklu şüpheli hakkında karar verildi

Soruşturma ile ilgili daha öncede Esra Taş ve sevgilisi Abdullah Başdemir (46) ile onlara yardım ettikleri öğrenilen Zeki Okşen ve kuzeni Mustafa Okşen çıkarıldıkları mahkemece tutuklanmıştı. Karatay ilçesine bağlı İsmil Mahallesinde yaşayan 3 çocuk babası Metin Büyükşen, eşi Nejla Büyükşen 3 Eylül 2018 günü kar maskeli saldırgan tarafından evlerinde vurularak öldürüldü. Çiftin doktor oğulları Osman Büyükşen'in Müge Anlı ile Tatlı Sert programına çıkıp, konunun tekrar gündeme gelmesi üzerine jandarma bünyesinde özel ekip kuruldu.

 ANKARA'DA GÖZALTINA ALINDI

Olayı gerçekleştiren şüphelilerin peşine düşen jandarma ekipleri bir Afgan şüpheliyi geçtiğimiz Pazar gecesi Ankara'da gözaltına aldı.

Sorgulanmak üzere Konya'ya getirilen Abdulhamid Uzbek, 4 günlük gözaltı süresinin ardından adliyeye sevk edildi. Basın mensuplarının "Katil siz misiniz?" sorusuna Uzbek, 'Allah korusun. Benim çoluk çocuğum var' diye cevapladı.

İki gün öncede Büşra Büyükşen'ın jandarmaya çağrıldığı ve kar maskesi giydirilen şüpheliye teşhis etmeye çalıştığı öğrenildi. Abdulhamid Uzbek 6 saat süren savcılık sorgusunu ardından tutuklanma talebiyle nöbetçi mahkemeye sevk edildi. Uzbek, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

İLGİLİ HABERLER