Gündem
  • 1.4.2024 18:55

MHP’li Acar Aliağa’da 3. Kez ipi göğüsledi

Aliağa'da 2014 yılından bu yana iki dönemdir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren MHP'li Serkan Acar, bu göreve 3. kez seçildi. Seçim sonuçlarının alınmasının ardından Aliağa Demokrasi meydanını dolduran binlerce Aliağalıya hitap eden Serkan Acar, yeni dönemde Aliağa'nın il olması gerektiğini ilan etti. Acar'ın konuşması sık sık vatandaşların ‘82 Aliağa’ sloganlarıyla kesildi.

MHP'li Başkan Serkan Acar, adaylık başvurusunu yaptı İhlas Haber Ajansı

Aliağa'da 2014 yılından bu yana iki dönemdir Belediye Başkanlığı görevini sürdüren MHP'li Serkan Acar, bu göreve 3. kez seçildi. Acar resmi olmayan sonuçlara göre en yakın rakibi CHP'li Çağatay Güç'e 1500'ün üzerinde fark atarak yüzde 46, 61 oyla yeniden başkanlık koltuğuna oturdu.

DEMOKRASİ BAYRAMI YAŞANDI

Aliağa Demokrasi Meydanında toplanan vatandaşlara teşekkür konuşması yapan Serkan Acar şunları söyledi: "İyi ki varsınız. Bugün tüm ülkemizde olduğu gibi Aliağamızda da bir demokrasi bayramı yaşandı. Halkımız sandıklara giderek 5 yıl boyunca Aliağamızı yönetecek Belediye Başkanının seçimini yaptı. Ben, Allah'a hamdolsun ki bir kez daha sizler tarafından görevlendirildim. Allah hepinizden razı olsun. Halkımıza şükranlarımı sunuyorum, çok teşekkür ediyorum. Hakkınızı helal ediniz." Dedi.

 

ALİAĞA İL OLMAYI HAKEDİYOR

 

Konuşmasına; "Bizler 10 yıl boyunca Aliağamızın birikmiş sorunlarını çözmeye çalıştık. Aliağalıları, Aliağa'da mutlu etmeye çalıştık." Diyerek devam eden Acar: sözlerini şöyle sürdürdü: "Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza güzel bir Aliağa oluşturmaya çalıştık. Bu seçim dönemine geldiğimizde de projelerimizi sizlerle paylaştık. Arık seçim bitti. Yarın itibariyle Allah izin verirse hep birlikte omuz omuza vereceğiz ve bizler sizlere layık olabilmek adına 24 saat çalışmaya devam edeceğiz. Lakin şunu bilmenizi isterim ki; bunu ilk defa ilan ediyorum, Size sunduğumuz o projelerin bütünü aslında Aliağa bir ilçe değil, şehir olmayı, il olmayı hak ediyor. Buradan İlan ediyorum; Aliağa İl olmayı hak eden en başta gelen şehirdir. Hepinize çok teşekkür ediyorum. Allah eksikliğinizi göstermesin. Allah hepinizden razı olsun." Diye konuştu. Aliağa'daki kutlamalar gece geç saatlere kadar devam etti. Araçları ile konvoy oluşturan Aliağalılar ilçe sokaklarında zafer turu attı.

Güncellenme Tarihi : 1.4.2024 18:59

İLGİLİ HABERLER