Gündem
  • 18.6.2021 20:23

MHP'den Akit Yazarı Kenan Alpay'a ağır sözler!.. Türk düşmanı Müptezel

MHP, Yeni Akit yazarını topa tuttu! "Günah ve ihanet çukurunun dibinde!"

MHP'nin tepe isimleri Yeni Akit yazarı Kenan Alpay'ı hedef aldı. MHP İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Alpay için, "Azılı Türk düşmanıdır! Şeytana piyonluk yaptığından günah ve ihanet çukurunun dibindedir!" ifadelerini kullandı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili İzzet Ulvi Yönter, Yeni Akit gazetesi yazarı Kenan Alpay'ı hedef alarak, "Şeytana piyonluk yaptığından günah ve ihanet çukurunun dibinde!" dedi.

Alpay'ın bugünkü yazısına ilişkin olarak, "Yeni Akit yazarı Kenan Alpay İzmir’deki saldırıyla ilgili, 'Bahçeli (henüz) kınama mesajı yayımlamadı' diye yazmış! Müptezel K.A, dönüp dolaşıp MHP’yi hedef alıyor! Başına ne geldiyse...K.A azılı Türk düşmanıdır! Şeytana piyonluk yaptığından günah ve ihanet çukurunun dibindedir!" ifadesini kullandı.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Sekreteri ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman, HDP'nin İzmir il binasına yapılan saldırı hakkında açıklamada bulundu. Büyükataman’ın hedefinde ayrıca Yeni Akit yazarı Kenan Alpay vardı.

 

“SAPKIN ZİHNİYETİNİN YANSIMASIDIR”

Yeni Akit’in “Türk milletinin sinir uçlarıyla oynadığını” söyleyen Büyükataman şu ifadeleri kullandı:

“Toplumu kutuplaştırmak ve ayrıştırmak üzerine bina ettikleri yayın politikası ile daima aziz Türk milletinin sinir uçlarıyla oynayan Yeni Akit isimli gazetenin Atatürk, Devlet Bahçeli ve nihayetinde Türklük düşmanlığı her gün başka bir köşe yazarında nüksetmektedir.

Kenan Alpay isimli şahsın düşmanlığı ise her nedense diğerlerinden birkaç adım önde. Türk milletinin ferasetinden ve necipliğinden nasibini almamış bu şahsın HDP'nin il binasına yapılan provokatif saldırıyı yorumlarken kullandığı ifadeler, sapkın zihniyetinin yansımasıdır.

Sayın Genel Başkanımızın, açıklamasını günün hangi saati yaptığına özel ilgi gösteren Alpay; kullandığı ‘Kürtçü katil’ ve ‘Türkçü katil’ ifadeleriyle dünkü provokasyonun basın ayağında yer alanlardan biri olabileceğine dair önemli şüpheler uyandırmıştır.”

“ALPAY’IN KİME HİZMET ETTİĞİNDEN ŞÜPHELENMEMEK ELDE DEĞİLDİR”

MHP’li Büyükataman açıklamalarını şöyle sürdürdü:

“Sayın Genel Başkanımız, bu vahim olayın içyüzünün mutlaka deşifre edilmesi ve önünün, arkasının aydınlatılması gerektiğini gayet net bir şekilde ifade ettiği hâlde kulakları duymayan, gözleri görmeyen Alpay’ın kime hizmet ettiğinden şüphelenmemek elde değildir.

Yaşanan vahim hadiseden Kürt-Türk düşmanlığı körüklemek, bu suni düşmanlığı sokaklara taşımak kaygısı güden kiralık kalemlerin; elde ettikleri üç kuruşluk dünyalıklarıyla birlikte -kaldıysa-insanlıkları da, izzetleri de yerin dibine batsın.”


 

İLGİLİ HABERLER