Gündem
  • 24.3.2023 01:15

MHP'den Habertürk'e sert sözler.. Gücü yalakalığında, isminden Türk'ü çıkar 6+HDP olsun

Habertürk’e Fatih Altaylı ve Kübra Par tepkisi! Turgay Ciner’e 10 yıl öncesini hatırlattı…

Habertürk'ü eleştiren Türkgün Gazetesi baş yazarı Yıldıray Çiçek, “Haber Türk’te taraf tutma vardır. Haber Türk’te manipülasyon vardır. Haber Türk’te gizleme, örtme, sulandırma vardır” diye yazdı ve Turgay Ciner’e seslenerek çağrıda bulundu...

MHP'ye yakınlığıyla bilinen Türkgün gazetesinin baş yazarı Yıldıray Çiçek, Habertürk'le ilgili çarpıcı bir yazı kaleme aldı.

Kanalla ilgili “‘Gücü Özgürlüğünde’ gibi iddialı bir sloganın arkasına saklanıp Halk TV gibi pespaye olamaz” eleştirisinde bulunan Yıldıray Çiçek, Fatih Altaylı ve Kübra Par’a sert eleştiriler yönelttiği yazısında şu değerlendirmede bulundu: “Haber Türk’te taraf tutma vardır. Haber Türk’te manipülasyon vardır. Haber Türk’te gizleme, örtme, sulandırma vardır.”

Yazının tamamı şöyle:

Habertürk isimli Ciner grubuna ait televizyon kanalının “Gücü Özgürlüğünde” şeklinde bir kurumsal sloganı vardır. Haber Türk’ün gücünü özgürlüğünden almadığı artık çok nettir. O yüzden bu slogan artık onlara yüktür. “Gücü yalakalığında” şeklinde değiştirirlerse iletişimleri daha sağlıklı olacaktır.

Özellikle 2019 yerel seçimlerinden sonra büyük bir değişim içine girmişler ve 6+HDP masasının sesi, görüntüsü olmuşlardır. Haber Türk taraf olabilir mi? Olabilir. Haber Türk tarafını değişmiş olabilir mi? Olabilir. Ama “Gücü Özgürlüğünde” gibi iddialı bir sloganın arkasına saklanıp Halk TV gibi pespaye olamaz.

Haber Türk’te taraf tutma vardır.

Haber Türk’te manipülasyon vardır.

Haber Türk’te gizleme, örtme, sulandırma vardır.

Program sunucuları CHP’nin, İP’in, HDP’nin maaşlı elemanı gibidir.

Cumhur İttifakı hakkında yorum yaparken suratlarından düşen bin parça diyebileceğimiz hâle bürüneni mi ararsın, yoksa CHP hakkında eleştirel bir yorum yapılınca öfke nöbetine girenleri mi ararsın? Ne ararsan Haber Türk’te mevcuttur. Ama CHP, HDP, İP denilince âdeta pamuk şeker oluyorlar.

Haber Türk’ün manzarası bu iken çıkıp da “Gücü Özgürlüğünde” demenin mantığı yoktur.

Fatih Altaylı gibi Cumhur İttifakı’nı duyunca gözleri nefretten dönen ama 6+HDP’ye sahip çıkılacağı vakit, kalemi ve diliyle seferberlik başlatan sembol bir isimle bu slogan maskeden başka bir şey olmamaktadır.

Mansur Yavaş’ı ağırlıyor "Mansur Bey, bugün sizi belediye başkanı olarak ağırladık İnşallah cumhurbaşkanı yardımcısı olarak da ağırlarız" diye övgüler diziyor, tarafsız gazeteci Fatih Altaylı!

Sorsana “Ankara’da hangi projeyi gerçekleştirdin de cumhurbaşkanı adayı olmaya kalktın. Şimdi de cumhurbaşkanı yardımcısı olacağım diye ortada geziyorsun?” diye… Hem de bir önceki programında “Ankara’da hangi projeleri hayata geçirdiniz?” dediğinde masanın üzerini karıştırıp “Şimdi bulamadım Fatih Bey” diyen kişi karşındaydı. Tarafsızlık sıfatı ile tarafgirlik yapmayacaksınız.

Geçen gün yine Haber Türk’te Kübra Par ve konukları arasında yaşanan bir diyaloğa şahit olduk. Karşımızda yine bir tarafgirlik manzarası vardı. Optimar Araştırma Başkanı Hilmi Daşdemir, konuk olduğu "Kübra Par İle Açık Net" programında, CHP’nin HD(P)KK ile olan ilişkilerini anlatırken Kübra Par’ın birden kendinden geçerek "Susun ve beni dinleyin" diye tavır alması bile Haber Türk’ün ne hâlde olduğunun örneğidir.

Hilmi Daşdemir "O Genel Başkanınız Kemal Kılıçdaroğlu, PKK'nın ve HDP'nin adayıdır" dediği için kendinden geçen Kübra Par madem bu kadar tarafgir olmuş, o hâlde bize Kemal Kılıçdaroğlu’nun PKK'nın ve HDP'nin adayı olmadığını ispatlayabilir mi? Biz öyle olduğunu her türlü ispatlayacağız.

Haber Türk gücünü 6+HDP yalakalığından almaktadır. Her program sunucusu 6+HDP masasının tetikçisi gibi davranmaktadır. Turgay Ciner "Siyaseti sadece yorumlamıyoruz, siyasetin inşa edilmesine aracılık ediyoruz” diyen program sunucularına bu misyonu sen mi yükledin? Kemal Kılıçdaroğlu ile en son ne zaman görüştünüz? Mansur Yavaş ile İngiltere eksenli ortak noktanız yine devam ediyor mu?

Turgay Ciner, sen önce Haber Türk ismindeki Türk kelimesini çıkarıp kanalın ismini “Haber 6+HDP “ yap…“Gücü Özgürlüğünde” gibi size yakışmayan sloganı da “Gücü 6+HDP yalakalığında” diye değiştir.

Sana 10 yıl önce de böyle bir tavsiyede bulunmuştum hatırladın mı?

Güncellenme Tarihi : 25.3.2023 00:12

İLGİLİ HABERLER