Gündem
  • 26.4.2022 10:27

MHP'den istifa eden Süleyman Sazak'tan vatan haini Osman Kavala'ya destek!

MHP'den istifa eden Süleyman Sazak'tan Osman Kavala'ya destek! "Bugünden itibaren kardeşimdir"

Gezi Davası'nın karar duruşmasında Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. MHP'den istifa eden Süleyman Sazak'tan Osman Kavala'ya destek geldi.

Gezi Davası'nın karar duruşmasında Osman Kavala'ya ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi. Kararın ardından Genel Başkan Yardımcılığını da yaptığı MHP’den ocak ayında istifa eden Süleyman Sazak’tan, Osman Kavala'ya destek geldi.

Sosyal medya hesabı üzerinden karara tepki gösteren Sazak, "Bugünden itibaren Osman kardeşimdir, adalet bu kararı verenlere haramdır" ifadelerini kullandı.

 Sazak'ın paylaşımı şöyle:

 "Osman Kavala’yı ideolojik olarak kendimden farklı görürüm. Bugünden itibaren Osman kardeşimdir, adalet bu kararı verenlere haramdır."

 BAHÇELİ'NİN AÇIKLAMALARININ ARDINDAN MHP'DEN İSTİFA ETTİ

 Eski Gümrük ve Tekel Bakanı Gün Sazak'ın oğlu olan Süleyman Sazak, daha önce Genel Başkan Yardımcılığını da yaptığı Milliyetçi Hareket Partisi'nin (MHP) üyeliğinden ocak ayında istifa etmişti. Sazak, MHP lideri Devlet Bahçeli'nin "Şu gerçeği itiraf etmek gerekir ki, Türkiye’nin üstesinden gelinmesi kaçınılmaz olan öncelikli sorunu, bize göre sorunlar piramidinin zirvesine oturmuş bölücü terördür" sözlerinin ardından istifa kararı almıştı. Sazak istifasını "Türk milliyetçisinin, yegâne hassasiyeti bölücü terör mü? Dilimiz, töremiz, ahlakımız, estetiğimiz, ekonomimiz yok ediliyor, ne gam. MHP üyeliğinden istifa ettim, saygılar." sözleriyle duyurmuştu.

İLGİLİ HABERLER