Gündem
  • 3.12.2022 23:08

MHP'den sonra AK Parti'de BİM'i hedef aldı!.. Millete cemkiren hadsiz

AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar da, "Millete çemkiren o hadsiz, o edepsiz hesap verecek, asla yanına kâr kalmayacak" dedi.

Gıda Perakendecileri Derneği Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın stokçulukla itham edip '3 harfliler' diyerek hedef aldığı, BİM'in İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin fahiş fiyatlarla ilgili, "FETÖ’yle irtibatları araştırılsın" sözüne atıfta bulunarak açıklama yapmıştı.

Aykaç, "FETÖ örgütüyle bizi tehdit eden parti liderlerine söyleyeceklerimiz var. Bu ülkenin güzel insanları sizlerin yalanlarına hiçbir şekilde itibar etmediler. Bu süreçte o bahsedilen zincir marketleri diye altını çizerek söylenen üç harfliler diye bizleri farklı yere koyan ve bunları koymaya çalışan ve Müslüman olduğunu iddia eden bu insanlara söyleyeceklerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar. Kendilerini göreceklerdir. Bunların hepsinde bir art niyet vardır. Bir algı yönetimi vardır. Bunlara tüketicimiz hiçbir zaman karşılık vermemiştir" demişti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın da, "Üç harfliler diye bizleri farklı yere koyan ve bunları koymaya çalışan ve Müslüman olduğunu iddia eden bu insanlara söyleyeceklerimiz var. Lütfen aynaya baksınlar" diyen BİM İcra Kurulu Üyesi Galip Aykaç'ı "Fiyat terörü yaratan FETÖ yanlısı siyaset ve piyasa simsarlarına aman vermeyeceğiz" sözleriyle hedef almıştı.

AKP'Lİ TAYYAR: MİLLETE ÇEMKİREN O HADSİZ, O EDEPSİZ HESAP VERECEK

Zincir marketlerdeki fahiş fiyatlar üzerinden sık sık paylaşım yapan AKP MKYK üyesi Şamil Tayyar da tartışmaya dahil olarak sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Tayyar "Galip Aykaç’a ŞOK! ŞOK Yönetimi, BİM yöneticisi Galip Aykaç’ı Gıda Perakendecileri Derneği Başkanlığı’ndan istifaya çağırdı. Önemli ama yetmez. Millete çemkiren o hadsiz, o edepsiz hesap verecek, asla yanına kâr kalmayacak" ifadelerine yer verdi.

 

Güncellenme Tarihi : 4.12.2022 14:49

İLGİLİ HABERLER