Dünya
  • 30.8.2022 19:29

Miçotakis kaybeddiği desteğe kazanmak için Erdoğan ve Putin'e sarıldı.. İkisi de beni istemiyor

Miçotakis'ten 'Erdoğan ve Putin beni istemiyor' mesajı

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, Erdoğan ve Putin'in Yunanistan'da yönetimin değişmesini isteyeceğini ifade ederek, "Erdoğan ve Putin, Yunanistan'da başka bir hükümet istediklerini gizlemiyor" dedi.

Türkiye ile Yunanistan arasında gerginlik son dönemde karşılıklı açıklamalarla, Ege ve Akdeniz'de yaşananlar nedeniyle tırmanırken, Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Yunanistan'da yönetimin değişmesini isteyeceğini öne sürdü.

"BAŞKA HÜKÜMET İSTEDİKLERİNİ GİZLEMİYORLAR"

Yunanistan'ın, Rusya'nın devam eden Ukrayna işgalinde Kiev'in yanında yer aldığı için Moskova'nın hedefi olduğunu kaydeden Miçotakis, "Erdoğan ve Putin, Yunanistan'da başka bir hükümet istediklerini gizlemiyor" dedi.

Göç konusuna da değinen Miçotakis, Türkiye ile karşılıklı suçlamalar hatırlatıldığında, "Hiçbir manevra, tutumumuzu değiştirmez. Masumları kurtarıyoruz, sınırlarımızı koruyoruz" dedi.

SEÇİM HAZIRLIĞI MI?

Yunanistan da tıpkı Türkiye gibi 2023 yazında seçime gidecek. Yunanistan'da hayat pahalılığı ve yüksek enflasyon nedeniyle zor bir kış geçireceği düşünülen Başbakan Miçotakis yönetiminin, seçim öncesi elini güçlendirmek için Türkiye'yi daha fazla hedef alması bekleniyor. Son aylarda Türkiye'ye karşı lobi çalışmaları başta olmak üzere, NATO görevindeki F-16'lara radar kilidi atılmasının da bu sebepten ötürü olduğu değerlendiriliyor.


 

 

Güncellenme Tarihi : 30.8.2022 19:34

İLGİLİ HABERLER