Gündem
  • 25.4.2022 10:46

Millet İttifakında Ermeni çanı

Millet İttifakı’nda çanlar çalıyor: Dağıldı veya dağılmak üzereler.. Bu kez kriz Ermeni soykurumu..

Kılıçdaroğlu sus pus Akşener kınadı..

HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'ın 'sözde Ermeni soykırımının tanınmasına yönelik verdiği kanun teklifi Millet İttifakı'nda çatlağa yol açtı. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, gizli ortağı HDP'nin sözde Ermeni soykırımı teklifine ses çıkarmaz ve görmezden gelirken İYİ Parti Lideri Meral Akşener şiddetle kınadı.
 

CHP’den HDP’ye taş: Siyasetçi kendi işini yapsın

CHP Parti Sözcüsü Faik Öztrak, “Siyasetçinin görevi yasayla tarihten husumet çıkarmak değil; geleceği inşa etmektir” dedi.

CHP Sözcüsü, Genel Başkan Yardımcısı ve Tekirdağ Milletvekili Faik Öztrak, 1915 olaylarına ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yaptı.

Öztrak, isim vermeden şunları söyledi:

“Herkes kendi işine baksın. Tarihçi kendi işini, Siyasetçi kendi işini yapsın. Tarihte nelerin yaşandığına siyasetçiler değil; tarihçiler karar verir. Siyasetçinin görevi yasayla tarihten husumet çıkarmak değil; geleceği inşa etmektir. Gönül yıkan değil, Gönül yapan olmaktır.”

İYİ Parti lideri Meral Akşener, HDP'li Paylan'ın teklifi için sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada ,"TBMM'ye verdiği sözde 'soykırım' teklifiyle, milletimizin başını yere eğdirmeye kalkan hadsizliği şiddetle kınıyorum.Büyük Türk Milleti'nin, gurur duyulacak bir tarihi vardır. Bizler burada oldukça, hiçbir kirli ajanda bu gerçeği değiştiremez" değerlendirmesinde bulundu.

HDP - CHP işbirliğine karşı çıktığı için İYİ Parti'deki görevlerinden alınan İstanbul Milletvekili Yavuz Ağıralioğlu ise," ABD'de 'Soykırım Yalanı' tezgâhtarlarının maşası olan terör destekçisi HDP ve Garo Paylan da bilsin ki:

Tehcir, bir soykırım değil, Türk Milleti'nin varlık iddiasının tarihî ve mecburi bir hamlesidir. Allah ömür verdikçe, hadsiz hainlere doğruları haykırmaya da devam edeceğiz" sözleri ile tepkisini dile getirdi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı aşamasında HDP'den destek bekleyen Kılıçdaroğlu ve CHP yönetimi Paylan'a yönelik herhangi bir tepki göstermedi. Siyasi kulislerde, CHP'nin sessizliğinin gizli İttifak ortaklığından kaynaklandığına dikkat çekildi.

TANRIKULU'NA TEPKİ
Bu arada CHP İstanbul Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da provokasyona yeltendi. Tanrıkulu'nun Twitter hesabından yaptığı "107 yıl önce 24 Nisan 1915'te yüzlerce Ermeni aydını İstanbul'da gözaltına alınıp, Çankırı, Ayaş, Ankara'ya sürüldü ve zorla kaybedildi. Kötülüğün miladı ile olan bu tarihle yüzleşmeden gerçek adalet sağlanamaz" paylaşımına vatandaşlar büyük tepki gösterdi.

Güncellenme Tarihi : 25.4.2022 11:57

İLGİLİ HABERLER