Medya
  • 14.11.2022 21:23

Millet terör Fatih Portakal internet derdinde

Fatih Portakal'dan skandal Taksim paylaşımı! Tepkiler gecikmedi

Terör olayları sırasında yapılan iftiralar, algılar ve oluşturulan panik havalarının engellenmesi adına BTK tarafından uygulanan internet erişim kısıtlaması Fatih Portakal'ın zoruna gitti.

BTK'nın Taksim İstiklal Caddesi'nde PKK'lı teröristler tarafından gerçekleştirilen saldırının ardından internet erişimini kısıtlaması Portakal'da rahatsızlığa neden oldu.

HEDEF MANİPÜLASYONUN ENGELLENMESİ VE DOĞRU BİLGİ AKTARIMI

Geçmiş dönemde olduğu gibi Türkiye'ye yönelik gerçekleştirilen menfur saldırıların ardından sosyal medya teröristleri ve algı operasyonu yapmak isteyenlerin engellenebilmesi adına devlet tarafından çeşitli önlemler alınıyor. Bu alınan önlemlerle birlikte doğru bilgiyi vatandaşa aktarabilme adına devlet kurumları açıklamaları gerçekleştiriyor.

FATİH PORTAKAL İDRAK EDEMEDİ

Gezi olayları ve çukur eylemleri de dahil olmak üzere Türkiye'ye karşı gerçekleştirilen terör eylemlerinin olduğu dönemde sosyal medyada yapılan algı operasyonu, yalan ve montaj görüntülerle vatandaşın yanlış bilgilendirilme örnekleri doğrultusunda Beyoğlu Taksim'deki son saldırının ardından BTK internet erişimini kısıtladı. Bu kısıtlamanın nedenini algılayamayan ya da algılamak istemeyen Fatih Portakal ise durumu manipüle etmek adına sosyal medyadan bir paylaşımda bulundu.

Portakal, "Ülkede terör saldırısı oluyor. İnsanlar katlediliyor. Resmi açıklama dışında hiçbir şey söylenemiyor, konuşulamıyor. Özetle “resmi açıklama ne ise doğru odur” denmek istiyor." sözleriyle bir paylaşımda bulundu.

Milletin algı operasyonlarına kurban edilmemesi adına atılan bu adımı algı operasyonuna çeviren Portakal, devletin sözlerinin güvenilir olmadığını ima etti.

İLGİLİ HABERLER