Asayiş
  • 27.6.2014 13:26

Motosikleti kundakçılar 5 katlı binayı bu hale getirdi

Binada bulunan vatandaşlar panikle kendilerini dışarıya attı. 5 katlı binanın harabeye döndüğü kundaklama anı güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.Esenyurt İstiklal Mahallesi Papatya Caddesi'nde bulunan beş katlı binanın giriş katında bulunan pastane motosikletli iki kişi tarafından benzin dökülerek ataşe verildi. Saat 02:30 sıralarında meydana gelen olay güvenlik kameralarına da yansıdı. Pastane önüne gelen iki kişiden birisi motosikletten inerek pastaneye girdi. Diğer kişi ise motosiklet üzerinde içeri giren kundakçıyı bekledi. Yaklaşık 3 dakika içeride duran kasklı kundakçı pastane içerisine benzin dökerek ateşe verdi. Bir anda yükselen alevler dışarıda motor üzerinde bekleyen ikinci kişiye kadar ulaştı. Pastaneden çıkan kundakçının motosiklete binmesinin ardından kasklı kundakçılar hızla olay yerinden uzaklaştı.
Güvenlik kameraları tarafından da kaydedilen olayda pastanede başlayan yangın kısa sürede tüm binaya yayıldı. Alevlerin yükselmesi üzerine dairelerinden dışarıya fırlayan mahalle sakinleri de güvenlik kameraları tarafından kaydedildi. İhbar üzerine gelen itfaiye ekipleri yangına müdahale ederek söndürdü. Pastane ve binadaki daireler olayda ağır hasar aldı.
Pastane sahibi Mürsel Ekelik, "Kimseyle alıp veremediğim yok. Ben saat 01:00 da dükkanı kapatıp gittim. Saat 02:30 da arayıp yangın çıktı dediler. İnsanlar evlerinden dışarıya fırlamışlar. İki kişi motorla gelip benzin dökerek yakmış. Sadece benim 600 bin liralık zararım var" şeklinde konuştu. Olay yeri inceleme polisleri olayın yaşandığı binada inceleme yaparak delil aradı. Güvenlik kameralarını da inceleyen ekiplerin kaçan iki zanlıyı yakalama çalışmaları devam ediyor.
Bulut MÜLHİM İstanbul DHA

İLGİLİ HABERLER