Gündem
  • 5.10.2022 15:29

Muharrem İnce : AK Parti'den önce başörtülülere zulüm yapıldı

Muharrem İnce'den CHP zihniyeti itirafı; Erdoğan öncesi zulmü anlattı...

CHP'den ayrıldıktan sonra eski partisinin zihniyetini ortaya koyma konusunda önemli açıklamalar yapan Muharrem İnce buna bir yenisini daha ekledi. Kılıçdaroğlu'nun 'Başörtüsü istismarı' olarak yorumlanan çıkışı tartışılırken İnce'nin Erdoğan öncesinde dindar Müslümanlara yapılan zulmü çarpıcı ifadelerle itiraf etmesi dikkat çekti.

CHP'den ayrılığı sonrası parti içinde yaşanan kirli ilişkiler, medya fonlama ve siyasi ayrımcılıkları deşifre etmesiyle bilinen Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, CHP'nin başörtüsü istismarı gündemdeki yerini korurken önemli bir açıklama yaptı. İnce Türkiye'de AK Parti iktidarı öncesinde dindar-mütedeyyin insanlara uygulanan zorbalık ve kötü muamelenin altını çizerek "Türkiye'de bunlar yaşandı" dedi.

BABAM 'BUNLARIN HAKKINDAN ERBAKAN GELİR' DERDİ

İnce yaptığı konuşmada "Bir yakınım subay olacaktı. Diploma töreninde rahmetli babam ziyarete gidiyor. Sakalı var diye içeri almadılar. Adam hacı ya. Sakalı bırakmış onu kesemez bir daha. Babam bana döndüğünde dedi ki o zaman. Ben de CHP'nin il başkanıyım. "Sen olmasan Erbakan'a oy veririm. Bunların hakkından Erbakan gelir" dedi. Subayın, askerin annesi orduevine giremedi. Düğününe gidemedi. Bunları İlker Başbuğ'a anlattım. "Yanlış yaptınız" dedim" sözleriyle Türkiye'de Başkan Recep Tayyip Erdoğan öncesinde başörtüsünden sakala Türkiye'de insanlara yapılan zulmü yıllar sonra doğrulamış oldu.

 

 

Güncellenme Tarihi : 5.10.2022 15:34

İLGİLİ HABERLER