Gündem
  • 20.3.2023 10:47

Muharrem İnce bombaladı.. Altılı masa rüşvet masasıdır, Akşener silli tokat masaya oturtuldu

Muharrem İnce'den Kılıçdaroğlu ve 6'lı masa bombası: Rüşvet, şantaj ve seçim anketi gerçeği

Son dakika haberler: Kendisine mektup yazarak 6'lı koalisyon masası ve Kemal Kılıçdaroğlu lehine adaylıktan çekilmesi imasında bulunan Cem Toker'e cevap yazan Muharrem İnce'den adeta bombardıman geldi. Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir ittifak değil şantaj ve rüşvet ilişkisi kurduğunu söyleyen İnce "Bu anlayışın ve adayın Erdoğan'ı yeneceğine inanmıyorum" dedi ve Meral Akşener kriziyle ilgili de sert ifadeler kullandı. CHP medyasında son seçim anketi diye verilen haberlerin de sahte cennetler olduğunu söyleyen ince "Halkta karşılığı yok" dedi.

Muharrem İnce kendisini adaylıktan çekilmesi gerektiği imasıyla Kemal Kılıçdaroğlu'na destek vermeye davet eden LDP Genel Başkanı Cem Toker'e bir cevap mektubu yazdı. 6'lı koalisyon masasını adeta topa tutan İnce sahte anketlerden şantaj, rüşvet ve tehdide, zoraki ilişkilerden masanın diğer ortaklarıyla Kılıçdaroğlu arasındaki hukuka birçok konuya değindi. İşte İnce'nin mektubundan öne çıkanlar;

Sn. Cem Toker; Twitter'dan bana yazdığınız açık mektubu dikkatlice okudum. Samimi olduğunuzdan şüphem yok, o nedenle hem size hem de sizin nezdinizde aynı düşüncede olan samimi seçmenlere kendi açımdan meseleyi anlatmak için bu mektubu yazıyorum.

GÜNÜN EN ÖNEMLİ MANŞETLERİ İÇİN TIKLAYIN

Bildiğiniz üzere, 2018 seçimleri sırasında ve sonrasında defalarca kamuoyu ile paylaştığım gelişmelerden sonra partimden ayrılıp yol arkadaşlarımla birlikte yaklaşık 2 yıl önce Memleket Partisi'ni kurduk. O günden bugüne kadar da sürekli ülkeyi dolaşarak yaptığımız mitinglerde, TV programlarında, sosyal medyada, gazetelerde neden böyle bir yola çıktığımızı, amacımızı, kimlerin sesi olduğumuzu anlatmaya çalıştık.

"BU KAFANIN ERDOĞAN'I YENECEĞİNE İNANMADIĞIMIZ İÇİN AYRILDIK"

Kanaatinizin aksine öfke ile yola çıkmadık, aklımız bize mevcut muhalefet yapısı ile Erdoğan'ın devrilemeyeceğini söylediği için ve artık bu duruma katlanamadığımız için çıktık.

"MUHALEFET BİZİ HOR GÖRÜP MASAYA DAHİ ÇAĞIRMADI"

Gönüllülerinden başka destekçisi olmayan, üyelerinin bağışları ile ayakta duran 2016 model bir otobüsten başka mal varlığı olmayan bu partinin ömrünün uzun olamayacağını düşünmüş olacaklar ki muhalefetten kimse bizi bir masaya davet etmedi.

"2018'DEKİ SEÇİMDE BANA YAPILANLAR HALA AÇIKLANMADI"

Ayrıca, yaklaşık 3 yıldır dillendirdiğimiz konular duymazdan gelindi. 2018 yılı seçimlerinde neden 12 bin sandığa gözlemci konulmadığı açıklanmadı. Seçim sistemini takip etme iddiasıyla kurulduğu söylenen sistemin seçim gecesi neden çöktüğünün hesabı verilmedi. Cumhurbaşkanı kampanyası sırasında bana yakın olduğu bilinen milletvekillerinin neden listelere konulmadığı açıklanmadı.

"SEÇİM DEĞERLENDİRME TOPLANTISINA KENDİ ADAYINI ÇAĞIRMADI"

Seçimlerden sonra seçimlerin değerlendirildiği toplantıya neden Cumhurbaşkanı adayının çağrılmadığına ilişkin herhangi bir açıklama yapılmadı.

"İFTİRA ATTILAR"

Saraya giden CHP'li iftirasını atıp kenara çekildiler. Seçim gecesine ilişkin başlatılan linç kampanyasını organize eden parti yetkilileri görevde tutuldu.

"KILIÇDAROĞLU'NDAN FAZLA OY ALDIM"

Ne var ki 2018 seçimlerinde partiden 8 puan yani %35 daha fazla oy almam parti delegelerinde bir umut doğurdu, CHP uzun yıllar sonra ilk defa %30 barajını geçiyordu. Delegeler kendi inisiyatifleri ile başlattıkları kampanya ile 700 imza toplayarak kurultay çağrısı yaptı. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde yaşadıklarımdan önce Kemal Kılıçdaroğlu karşısında aday olmayacağımı açıkladım. Bu doğrudur.

"BENİ SEÇİLMEM İÇİN DEĞİL TASFİYE ETMEK İÇİN ADAY YAPTI"

Ancak, seçim sürecinde ve sonrasında yaşadıklarım aslında seçilmek için değil tasfiye edilmek için aday gösterildiğimi gösteriyordu. Partim ve ülkem için en doğru şeyin delegelerin sesine kulak vererek aday olmak olduğuna kanaat getirerek aday oldum. Bu defa da bazı delegeler üzerinde baskı kurularak daha önce verdikleri imzaları geri çekmeleri sağlandı.

İŞİNE GELMEYENLERİ BASTIRDILAR

Demem o ki CHP parti yönetimi işine gelmeyenleri duymazdan geldi, işine gelmeyen gelişmeleri de son derece demokrat (!) yöntemlerle bastırdı.

SİZE DE TUHAF GELMİYOR MU?

Yine 3 yıldır muhalefeti bu seçimlere ciddi bir şekilde hazırlanmaya davet ettim. Sizin de üzerinde çok durduğunuz seçim güvenliğini, sandıklara sahip çıkılması gerektiğini söyledim. Defalarca gelin sandık güvenliği için bir araya gelelim bu konuda iş birliği yapalım dememe rağmen bu çağrılarım da duymazdan gelindi. Bütün bunlar size de tuhaf gelmiyor mu?

MİLLET 6'LI MASAYA TEVECCÜH GÖSTERMİYOR

Gelinen durumda kamuoyu araştırmaları göstermektedir ki, 6'lı Masa çerçevesinde ortaya konulan muhalefet modeli milletimizden yeteri kadar teveccüh görmemektedir.

BENİM OYLARIM MASAYI TEDİRGİN ETTİ!

Bu yüzden, cumhurbaşkanı adayı olarak benim ve Memleket Partisi'nin oyundaki hızlı artış Masaya bel bağlayanları büyük bir tedirginliğe sürükledi. Daha önce bizi görmeyenler, sesimizi duymayanlar bu tedirginlikten olsa gerek belediyelerden maaşlı bazı gazetecileri, sosyal medya trolleri üzerinden adeta terör estirerek sanki 6'lı masanın bugünkü halinin sorumlusu benmişim gibi bana saldırıyorlar.

"BU ERGENCE TAVIRLAR UMRUMDA DEĞİL"

Hemen belirtmeliyim ki, bu tepkileri umursamıyorum ve hiçbir yılgınlık emaresi göstermiyorum. Aksine, bu ergence tavırların derdimi daha iyi anlatmama yardımcı olacağı kanaatindeyim.

"KILIÇDAROĞLU İÇİN YAPILAN BU TAKTİK HALKTA KARŞILIK BULMADI"

Zira sırf Kemal Bey'i cumhurbaşkanı yapmak için uygulanan bu strateji halkımız tarafından tasvip edilmiyor.

"MASADAKİLERİN GÖNLÜ BİR DEĞİL, RÜŞVET VE ŞANTAJ İLİŞKİSİ"

Bugün büyük bir muhalefet çatısı olarak sunulan Altılı Masa aslında, bağımsız aktörlerin gönüllü birlikteliğine dayanmıyor. CHP Genel Merkez katında geliştirilen bir fikrin, 4 cılız partiye adeta rüşvet verilerek kabul ettirildiğini milletimiz görüyor. Toplam oy oranı %1,5 bile olmayan bu 4 partiye kabinede 8 makam vaat edildiğini ve bu partilerin meclise CHP listelerinden ayrılacak kontenjanlar ile gireceğini biliyoruz.

AKŞENER SİLLE TOKAT, YAKA PAÇA MASAYA OTURTULDU

Diğer yandan, masadan kalkma niyetini açıkça beyan eden İYİ Parti'nin nasıl sille tokat, yaka paça masaya geri oturtulduğuna hep beraber şahit olduk. Rüşvet, şantaj, linç ve karalama ile açıklanabilecek bir süreç sonunda Kemal Bey başkan adayı olarak açıklandı ve haliyle halk bu duruma tepki gösteriyor.

KEMAL BEY'Yİ KABUL EDEN ORTAKLARI, HALK DEĞİL

Kemal Bey, ittifak parti liderlerine kendini onaylatmış olabilir ama bu durum tabandaki vatandaşın da aynı onayı vereceği anlamına gelmiyor. Nitekim İttifak içindeki bazı partilerin tabanlarından gelen seslerin bu yönde olduğunu herkes görüyor. Oy oranlarımızdaki artışın başlıca sebebinin bu tepki olduğunun farkında olduğunuzu umuyorum.

BOZUK SİCİLLİ KÜÇÜK ORTAKLAR HALKI RAHATSIZ EDİYOR

Açıkça görülüyor ki Kemal Bey'in adaylığı sanıldığı gibi muhalefetin ortak ve gönüllü kararı değildir. Hem kurulan masanın sakil yapısı hem de masada muhatap alınıp ülkenin geleceğine ortak edilen kişilerin bozuk sicili, halkı bu masadan uzaklaştırıyor. AKP'nin kurduğu çarpık ekonomi anlayışının mimarlarından Ali Babacan, Suriye meselesini ülkemizin başına bela eden ve milyonlarca göçmen ve sığınmacının ülkemize gelmesine sebep olan Ahmet Davutoğlu, İstanbul Sözleşmesi'ne karşı olduğunu her fırsatta dile getiren Temel Karamollaoğlu kurulan ittifakı zayıflatmaktadır. Bu isimlerin karar alma süreçlerinde etkin olma ihtimali bile tabanda birçok seçmeni tedirgin etmektedir. Üstelik muhalif seçmenler partilerine oy verdiklerini zannederken sandıktan bu partilerin milletvekillerinin çıkma ihtimalini ise hiç istememektedir.

"SAHTE ANKETLERLE YALANCI CENNET HİKAYELERİ UYDURULMAKTADIR"

Yaklaşık 3 yıldır bu iktidarın gönderilmesi için neler yapılması gerektiğini, muhalefetin hatalarını anlatıyorum. Daha önce 2014 seçimlerinde Ekmeleddin Bey'in adaylığında olduğu gibi bugün de kamuoyunu manipüle etmek için sahte anketler yayınlanmakta ve muhalifler için yalancı cennet hikâyeleri uydurulmaktadır.

"BU ANLAYIŞIN 14 MAYIS SEÇİMLERİNDE ERDOĞAN'I YENECEĞİNE İNANMIYORUM"

Samimiyetle bilmenizi isterim ki ben bu anlayışın ve adayın Erdoğan'ı yeneceğine inanmıyorum. Tek adayla girilmesinin Cumhur İttifakının işine geldiğini düşünüyorum. Erdoğan'ın amacı bütün muhalefeti tek bir kayığa bindirip ondan sonra tekmeyi vurmaktır. Toplam oyu %1,5'u geçemeyen ve toplumsal temsili zayıf olan partilerle sırf adaylığını onayladıkları için sürdürdüğü ittifakı Kemal Bey vakit varken bozmalıdır.

(…) Adaylığımın gördüğü ilginin bu muhalefet anlayışını benimseyenlere bazı şeyleri fark ettirmesini umut ediyorum. (…)

Herkese içindeki Memleket sevgisi kadar başarılar dilerim.

Saygılarımla, Muharrem İnce

Güncellenme Tarihi : 20.3.2023 10:58

İLGİLİ HABERLER