Gündem
  • 25.3.2023 20:56

Muharrem İnce: Bu bir zaferdir, tarihte yerini alacaktır

Muharrem İnce aday olmaya hak kazandı

Muharrem İnce: İstesek gerekli imzayı ilk gün toplayabilirdik

Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday olabilmek için gereken 100 bin imzayı toplayan Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce açıklamalarda bulundu.

Memleket Partisi'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, saat 17:00 itibariyle 100 bin imzaya ulaşarak resmen Cumhurbaşkanı adayı oldu.

Muharrem İnce, parti merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuştu.

"İstesek ilk gün toplayabilirdik"

Kendisi için imza atanlara teşekkür eden İnce, "Her türlü engellemeye baskıya iftiraya papuç bırakmadık. Ben imza verenleri kutluyorum ve diyorum ki o seçim kurulundan size verilen örneği saklayın. O Türkiye'nin demokrasi belgesidir." dedi.

İnce, düzenlediği basın toplantısında, "İstesek ilk gün toplayabilirdik. Toplasaydık AK Parti'liler yardım ediyor diyeceklerdi. Her şey planladığımız gibi oldu. 1 saatlik gecikmemiz var" ifadesini kullandı.

"Nezaketin kaybolduğunu gördüm" diyen İnce, "2018'de adaydım; 'Sayın Akşener'e, Karamollaoğlu'na imza verin dedim. Bu centilmenliği bekledim, hiçbirini göremedim. Sadece engelleme gördüm." diye konuştu.

"Rehavet yok"

Muharrem İnce, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Teşekkürler Türkiye, Teşekkürler Memleketin Güzel İnsanları, Teşekkürler Evlatlarım. 100 bin imza TAMAM Rehavet yok, pazartesi saat 20.00’ye kadar imza vermeye DEVAM." ifadelerini yazdı.

Son tarih olan 27 Mart'a 3 gün kalırken, Muharrem İnce 100 bin oyu geçerek, cumhurbaşkanı adayı olmaya hak kazandı.

Muharrem İnce, 2018’de yapılan seçimde de cumhurbaşkanı adayı olmuş 15 milyon 336 bin oy, yüzde 30,64 oy oranı ile ikinci olmuştu.

"Bu bir zaferdir, tarihte yerini alacaktır"

Bu gelişmenin ardından Memleket Partisi Genel Merkezi'nde açıklamalarda bulunan İnce, şu ifadeleri kullandı:

Her türlü engellemeye, ayak oyununa, karalamaya pabuç bırakmadılar. İmza verenleri imza için çalışanları yürekten kutluyorum. İmza verdiğiniz o nüshayı saklayın, o Türkiye'nin demokrasi örneğidir. 

İstesek ilk gün toplayabilirdik. İlk gün toplasaydık AK Partililer yardım ediyor diyeceklerdi. Her şey planladığımız gibi oldu. 

Arkamızda kimse yok. Tamamen gönüllüler ordusu. Bir haftada 100 bin üye topladık. Bu bir zaferdir, tarihte yerini alacaktır. 

Hiç merak etmeyin Muharrem Hoca'nız Cumhurbaşkanı seçildiğinde bu terör örgütlerini, çıkar şebekelerini yerle bir edeceğim hiç şüpheniz olmasın. Türkiye'yi marjinallere muhtaç etmeyeceğiz.

Diğer adayların imza süreci devam ediyor

YSK tarafından cumhurbaşkanlığı adaylık başvuruları kabul edilen Davut Turan, Doğu Perinçek, Erkan Trükten, Halil Murat Ünver, Hilmi Özden, İrfan Uzun, Muhammed Ali Fatih Erbakan Sinan Oğan, Tevfik Ahmet Özal ve Yakup Türkal'ın imza süreci 27 Mart Pazartesi günü saat 20.00'ye kadar devam edecek.

Rakamlar şu şekilde

YSK’nın verilerine göre bugün saat 17:00 itibariyle adayların topladığı imza sayısı şöyle:

Muharrem İnce: 100 bin 048

Muhammed Ali Fatih Erbakan: 69 bin 150

Sinan Oğan: 57 bin 976

Doğu Perinçek: 19 bin 653

Yakup Türkal: 2 bin 392

Erkan Trükten: 1509

Tevfik Ahmet Özal: 1001

İrfan Uzun: 663

Halil Murat Ünver: 360

Hilmi Özden: 325

Davut Turan: 99

Güncellenme Tarihi : 26.3.2023 00:59

İLGİLİ HABERLER