Gündem
  • 11.8.2022 11:16

Muharrem İnce : Yemin ederim Merdan Yanardağ CHP'den her ay düzenli para alıyor

Muharrem İnce: Şerefim üzerine yemin ederim Merdan Yanardağ CHP ve İYİ Parti'den düzenli para alıyor

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Halk TV, KRT ve Tele1 kanallarının CHP ile İYİ Parti tarafından maaşa bağlandığını öne sürdü. Daha sonra bir açıklama daha yaparak Tele1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a yüklenen İnce, "Ben şerefimin üzerine yemin ederim ki her ay aylık alıyorsun. Sende şeref varsa yemin et almadığına. Ya da alıyorsan kaç para alıyorsun? Uyanık... Önce bunu açıkla tetikçiliği bırak" dedi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, bugün Denizli'de yaptığı konuşmada "Halk TV, Tele 1, KRT, CHP’den ve İYİ Parti’den her ay düzenli maaş alıyor. Miktarlarını bile söylerim." açıklamasında bulundu.

Daha sonra bir açıklama daha yaparak Tele1'in Genel Yayın Yönetmeni Merdan Yanardağ'a yüklenen İnce, "Merdan Yanardağ denilen bir zat var. Bu zat kendine 'gazeteci' diyor. Bugün bir Tweet atmış demiş ki 'Muharrem İnce'yi bu sistem buruşturup attı.' Yenilen bir adam bir miktar buruşur, doğru." dedi.

"MERDAN YANARDAĞ SEN MANGIRSIN"

Elindeki 200 lirayı kameraya gösteren İnce, "Bu 2018'den önceki Muharrem İnce. Buruşturuyorum bunu, değerine bakıyorum yine 200 lira. Merdan Yanardağ sen mangırsın mangır. Sen ne ütü tutarsın ne buruşursun. Hadi ben buruştum diyelim millet yine ütüler düzeliriz." ifadelerini kullandı.

"ŞEREF VARSA YEMİN ET PARA ALMADIĞINA"

İnce, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Sana bir soru; CHP'den, İYİ Parti'den kaç para alıyorsun kanala? Ben şerefimin üzerine yemin ederim ki her ay aylık alıyorsun. Sende şeref varsa yemin et almadığına. Ya da alıyorsan kaç para alıyorsun? Uyanık... Önce bunu açıkla tetikçiliği bırak"

SORULARA CEVAP VERMEYEN MERDAN YANARDAĞ BAŞKA KAPIYA DEDİ

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, TELE 1 Genel Yayın Yönetmeni gazeteci Merdan Yanardağ'ın her ay CHP ve İyi Parti'den para aldığını iddia etti. İnce'ye yanıt veren Yanardağ, "İktidarı, gerici ve yandaş medyayı bırakıp bağımsız haber kanallarına iftira atma" ifadelerini kullandı.

Yanardağ, İnce'ye verdiği yanıtta şu ifadeleri kullandı:

► "Senin gibi, gündeme girmeye çalışan ve siyasetten tüken iş birini muhatap almam. Hadi başka kaptya.. Seni iftiralarınla baş başa bırakıyorum."

► "Şerefi olan, o seçim gecesi milyonlarca insanı yüzüstü bırakmaz, söz verdiği gibi meydana, milletin karşısına çıkardı.. Sen önce o gecenin hesabını ver. Biz ciddi iş yapıyoruz, soytarılık değil. İktidarı, gerici ve yandaş medyayı bırakıp bağımsız haber kanallarına iftira atma."

Güncellenme Tarihi : 11.8.2022 13:08

İLGİLİ HABERLER