Gündem
  • 27.7.2023 22:33

Mühimmat depoları patlayan Yunan askeri üssündeki F-16'lara ne oldu

Yunanistan'da orman yangını: Askeri üssün cephaneliği patladı

Yunanistan'ın Magnisia bölgesinde başlayan yangını, rüzgarın etkisiyle büyüyerek F-16'ların bulunduğu askeri üsse ulaştı.Yunanistan’da Volos kentinde devam eden orman yangınlarının kontrolden çıkması sonucu askeri hava üssünün dışındaki mühimmat deposunda patlama meydana geldi. Bölgeden canlı yayın yapan muhabir ve kameraman patlamaya canlı yayında yakalandı. Öte yandan

Yunanistan’da orman yangınları ile mücadele devam ediyor. Volos kentinde yer alan Nea Anhialos’ta orman yangınlarının kontrolden çıktı. Alevlerin askeri hava üssünün dışındaki mühimmat deposunda ulaşması sonucu patlama meydana geldi.

Patlamanın etkisiyle çevredeki evlerin camları kırılırken, patlamada ölen ya da yaralanan olmadığı ve bölgenin Yangın nedeniyle daha önce tahliye edildiği açıklandı. İtfaiye ayrıca, patlamanın ardından önlem olarak yakınlardaki köylerinde tahliye edileceğini ifade etti.

PATLAMAYA CANLI YAYINDA YAKALANDILAR

F-16'ların bulunduğu belirtilen üstte yaşanılan patlama anları ise, o sırada canlı yayın yapan bir televizyon kanalı tarafından görüntülendi.

Yangınlarla ilgili haber sunan spikerin, patlama sesleriyle birlikte kaçtığı anlar anbean ekrana yansıdı.

Askeri üstte bulunan filodaki uçakların durumu ise bilinmezken, bölgede yangın şiddetini artırarak devam ediyor..


ÜLKEDEKİ YANGINLAR SÜRÜYOR

Yunanistan, günlerdir anakaranın yanı sıra Rodos ve Korfu adalarında, şiddetli bir sıcak hava dalgasının yol açtığı ve şiddetli rüzgarların yaydığı orman yangınlarıyla mücadele ediyor.

Özellikle yabancı turistlerin uğrak noktası olan adalar binlerce yabancı ülke vatandaşını ağırlıyordu.

Başbakan Miçotakis'in 'savaştayız' diye özetlediği yangınlar ile mücadele kapsamında binlerce turist ve yerel halk tahliye edildi.

Güncellenme Tarihi : 27.7.2023 22:37

İLGİLİ HABERLER