Gündem
  • 31.7.2014 15:18

Murat Göğebakan'ın son sözü bakın ne oldu

Murat Göğebakan'ın oğlu Bülent: Allah mekanını cennet etsin. Baba beni bırakma dediğimde, Hagi futbolu bırakmaya karar verdiğinde, o zamanki yöneticilerden biri 'gönül istiyor ama ayaklar istemiyor' demişti Hagi'ye. Babam da 'gönül istiyor ama lösemi istemiyor' demişti bana.
Sanatçı Murat Göğebakan, lösemi tedavisi gördüğü hastanede bu sabah hayatını kaybetti. Ünlü sanatçının doktoru ve ailesi sabah saatlerinde bir basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Medipol Mega Üniversite Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Orhan Gazi Yiğitbaşı, "Değerli sanatçımız Murat Göğebakan'ı bugün 08:45 itibariyle maalesef kaybettik. Hepimizin başı sağ olsun. Bildiğiniz gibi kendisi 2009 yılından beri lösemi tedavisi görüyordu. 21 Temmuz 2014 Pazartesi günü, yani bundan 10 gün önce durumunun ağırlaşması üzerine hastanemize müracaat etti. Ciddi solunum sıkıntısı nedeniyle yoğun bakıma aldık. Yoğun bakımda ilgili arkadaşlarla beraber 10 gün boyunca kendisini yakından takip ettik. Ancak yaptığımız bütün müdahalelere rağmen bugün kendisini kaybettik. Hepimizin başı sağolsun" şeklinde konuştu.

KARDEŞ GÖĞEBAKAN 'AY YÜZLÜNÜZÜ KAYBETTİK'

Ünlü sanatçının kardeşi Ferhat Göğebakan ise gözyaşları içerisinde yaptığı açıklamada, "Yaklaşık 25 gündür buradayız. Kalmamıza rağmen bir şey yapamadık. Hocalarımız ellerinden geleni yaptılar. Ama ay yüzlünüzü kaybettik. Ay yüzlünüzü yarın akşam memleketi Adana'ya götüreceğim. Ağabeyime son görevimi yerine getireceğim. Adana'da baba ocağına götürüp kara toprağa kendi ellerimle bırakıp çıkacağım. Hepimizin başı sağolsun. Ay yüzlünüz size elveda etti" dedi.

EV ARKADAŞI FERİDUN ÖZDEMİR 'SAYIN BAŞBAKAN MERHAMET DOLU BİR YÜREĞE SAHİP'

Son günlerde yaşanan hastane süreciyle ilgili bilgi veren ve Göğebakan ile aynı evi paylaşan arkadaşı Feridun Özdemir ise "Hepiniz biliyorsunuz Murat inançlı bir insandı. Son günlerinde rabbiyle muhabbet ede, ede gitti. Sürekli onunla sohbet halindeydi. Bir ara kendine geldi. Sordum. Rabbinle muhabbet ediyor musun dedim. Gözleriyle evet dedi. Sevenlerine dua ediyor musun dedim. Evet dedi. Son iletişimimiz bu oldu. Sayın Başbakan, rabbim kendisinden razı olsun. Ramazan içerisinde biliyorsunuz bir ziyarette bulundu. Çok özel bir sohbet gerçekleştirdiler. Başbakanlığı, liderliği, dünyevi vasıfları bir yana insan olarak kendisinden rabbim razı olsun. Merhamet dolu bir yüreğe sahip. Hakikaten çok kıymetli bir insan. Bu zaman dilimi içerisinde gerek ziyaretiyle, gerek muhabbetiyle gerekse sık, sık telefonla arayıp görüşmeleriyle ilgilendi. O yüzden biz bir Başbakan, lider olarak değil bir insan olarak, merhamet dolu bir yüreğe sahip olduğu için, kendisini yalnız bırakmadığı için ailesi ve dostları olarak çok, çok teşekkür ediyoruz. O hep şunu söyledi. Ben tarafım. Ben abiden tarafım. Kendisini çok seviyorum. Rabbim ondan razı olsun diyordu" şeklinde konuştu.

OĞUL GÖĞEBAKAN 'GÖNÜL İSTİYOR AMA LÖSEMİ İSTEMİYOR'

Babasıyla arkadaş gibi olduklarını belirten Bülent Göğebakan da yaptığı açıklamada "Allah mekanını cennet etsin. Baba beni bırakma dediğimde, Hagi futbolu bırakmaya karar verdiğinde, o zamanki yöneticilerden biri 'gönül istiyor ama ayaklar istemiyor' demişti Hagi'ye. Babam da 'gönül istiyor ama lösemi istemiyor' demişti bana. Allah mekanını cennet eylesin. Başımız sağolsun. Son günlerinde yanından hiç ayrılmadım. Eve dahi gitmedik. Aramızda çok yaş farkı olmadığından dolayı arkadaş gibiydik. Her sabah futbol muhabbeti yapardık. Futbolu çok severdi. Ülkesini çok severdi. Gerçekten bu ülkenin insanını çok severdi" dedi.

Hayatını kaybeden Murat Göğebakan için yarın Cuma namazı sonrasında Fatih Camii'nde cenaze töreni gerçekleştirilecek. Göğebakan'ın cenazesi Cumartesi günü Adana'da toprağa verilecek.

 

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 02:53

İLGİLİ HABERLER