Gündem
  • 25.11.2022 22:49

Mustafa Sarıgül Cumhur İttifakı'na katılacak mı? Canlı yayında açıkladı

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Cumhur İttifakı'ndan davet alması durumunda ne cevap vereceğini canlı yayında açıkladı.

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, katıldığı canlı yayında Cumhur İttifakı'yla ilgili soruya cevap verdi.

Türkiye Değişim Partisi Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, TV 100'de katıldığı programda siyaset gündemine ilişkin önemli değerlendirmelerde bulundu. Sarıgül "Cumhur İttifakı'na davet gelirse ne yaparsınız?'' sorusuna cevap verdi.

Cumhur İttifakı açıklaması

Cumhur İttifakı'yla ilgili soru üzerine Sarıgül, ''Cumhurbaşkanı davet ederse derhal MYK’mızı toplarız neler sunacağımızı önceden kamuoyuna görüşlerimizi deklare ederiz, görüştükten sonra kamuoyuna aktarırız şeffaf bir görüşme yaparız" açıklamasını yaptı.

"Kılıçdaroğlu aday olmalı"

6'lı masanın adaylığıyla ilgili soruya Sarıgül, ''O masada doğrusu Kılıçdaroğlu’nun aday olmasıdır ama tek başına aday olması kafi değil çok iyi bir kadro kurması lazım.'' cevabını verdi.

TOGG yorumu

Türkiye'nin otomobili Togg ile ilgili de konuşan Sarıgül, ''TOGG’un açılışına gittim ‘Yerli malı yurdun malı herkes TOGG’u kullanmalı’ dedim. TOGG yerli çünkü sanayi ve isim hakkı Türkiye’nin, iktidarın yaptığı hayırlı iş varsa saygıyla sevgiyle anlatırız. '' dedi.

Güncellenme Tarihi : 25.11.2022 22:55

İLGİLİ HABERLER