Asayiş
  • 27.5.2022 22:17

Müzisyenin katliamı!.. İstanbul'daki iki cinayet bir intiharın sırrı çözüldü

Şişli’deki cinayette yeni detaylar! Not bıraktıktan sonra intihar etti

İstanbul’un Şişli ilçesinde sabah saatlerinde meydana gelen olayda bir evde bulunan 3 ceset ekipleri harekete geçti. Öldürülen 3 kişiden biri olan 28 yaşındaki Beril Varol’un İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı BİMTAŞ’ta harita mühendisi olduğu öğrenilirken İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da sosyal medya hesabından taziye yayımladı.

Şişlide eski sevgili dehşeti Beril Varol ile Ömer Akını öldürüp intihar etti

KATİL

İNTİHAR ÖNCESİ NOT BIRAKMIŞ

İddiaya göre katil Yavuz Selim B., eski kız arkadaşı Beril Varol’u  silahla vurarak öldürdü. Daha sonra Yavuz Selim B. aynı silahla eski kız arkadaşıyla birlikte yaşadığı iddia edilen Ö.A.'yı vurup intihar etti. Sağlık ekiplerince yapılan incelemede 3 kişinin olay yerinde öldüğü tespit edildi. Polis ekipleri evde incelemelerde bulunurken intihar notu ortaya çıktı.

"YAPACAĞIMI YAPTIM" NOTU

Beril Varol ile Ömer A'yi öldürdükten sonra intihar eden ve müzisyen olduğu öğrenilen Yavuz Selim B., geriye not bıraktığı ve intihar notunda "Yapacağımı yaptım. Artık yaşamamın anlamı yok" diye yazdığı belirlendi. İntihar notu incelemeye alındı.

Şişli Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada yapılan incelemelerin devam edildiği kaydedildi.

BİMTAŞ’TA HARİTA MÜHENDİSİYDİ

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, öldürülen kadın belediye personeli olduğunu duyurdu: Çok acılı ve öfkeliyiz. Ne yazık ki gencecik bir çalışanımızı, Beril Varol'u erkek şiddeti aramızdan aldı. Kendisine Allah'tan rahmet, sevenleri ve ailesine başsağlığı  diliyorum. Bu şiddet, bu akıl, bu zihniyet bitsin, gitsin artık.

İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Çilingir eşliğinde daireye giren polis ekipleri, biri kadın 3 kişinin cansız bedenleriyle karşılaştı. İlk inceleme sonucu Yavuz Selim Bektaş (34) adlı saldırganın, eski kız arkadaşı olduğu belirtilen Beril Varol (28) ile birlikte yaşadığı Ömer Akın (29)'ı öldürdükten sonra intihar ettiğini belirlendi. Yavuz Selim Bektaş'ın cebinde intihar notu olduğu belirlendi. Olay yeri inceleme ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı'nın incelemelerinin ardından cenazeler Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

ŞİŞLİ KAYMAKAMLIĞI'NDAN AÇIKLAMA

Şişli Kaymakamlığı'nın sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada "Bugün saat 07.00 sıralarında Fulya Mahallemizde tabanca ile açılan ateş sonucu 'Kasten öldürme ve intihar' olayı meydana gelmiştir. Yapılan ilk tespitlerde Yavuz Selim Bektaş (34) adlı kişinin, Beril Varol (28) ile Ömer Akın (29)'a ateş etmek suretiyle öldürdüğü daha sonra aynı silahla intihar ettiği anlaşılmıştır.

Olay yerinde bir adet tabanca ve muhtelif sayıda kovan ile şüpheli şahısın üzerinden konuyla ilgili olduğu değerlendirilen 'İntihar Notu' elde edilmiştir. Konuyla ilgili tahkikat devam etmektedir" denildi.

YAKINLARI OLAY YERİNE KOŞTU

Olayın duyulmasıyla yakınları olay yerine koştu. Beril Varol'un arkadaşları ve yakınları birbirlerine sarılarak teselli buldu. Ölenlerin yakınları gözyaşlarına boğuldu. Polis olay yerinde bulunanların ifadesine başvurdu.

"NASIL YAPTI BUNU"

Şüpheli Yavuz Selim Bayraktar'ın yakını olay yerine geldiğinde "Kimseye zararı olmayan bir çocuktu.

Nasıl yaptı bunu? Ben anneme babama nasıl anlatırım bunu? Ben onlara ne diyeceğim?" diyerek sitem etti.

GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI!

Bektaş ile Varol'un son görüntüleri ortaya çıktı. Beril Varol'un katiliyle birlikte müzik yaptığı görülüyor.

 

ÖMER AKIN'IN AĞABEYİ KONUŞTU

Ömer Akın'ın cenazesini teslim almak için Adli Tıp Kurumu'na Ömer Akın'ın ağabeyi Gökhan Akın geldi. Ömer Akın'ın Gebze'de defin edileceği öğrenildi.

 

Öldürülen Ömer Akın'ın ağabeyi Gökhan Akın, "Ömer'in ağabeyiyim ben. Sabah işe giderken, adam ya kapıda beklemiş ya da zorla içeri girmiş. Onun hakkında uzaklaştırma kararı aldırmışlardı. Yakın zamanda bitti o uzaklaştırma kararı. Komşular sesleri duyunca bağırmışlar, o sırada silah sesleri duyulmuş. Kapıyı da arkadan kilitlemiş. Bir de not bırakmış 'Yaşadığımı yaşadım' gibi bir şey yazmış" dedi.

SEVGİLİ DEĞİLLERMİŞ

Gökhan Akın, "Kardeşimin Beril ile sevgililikleri yok. Orası pahalı bir muhit okullarına yakın olsun diye ortak ev tutuyorlar. Sadece kirayı bölüşüyorlar. Aralarında duygusal bir durum yok. Benim 7-8 ay önce olaydan haberim vardı.Hatta ben 'Uzaklaştırma kararı aldırırsanız korkar bir şey yapamaz' dedim. Öyle de olmuştu. 3 ay önce uzaklaştırma kararı bitince yeniletmemişler. Çocuk da takılmış herhalde, psikopat. Anne babalar nasıl böyle çocuklar da yetiştiriyor. Çocuklarını hiç takip etmiyorlar, 'benim çocuğum kime zarar verir' diye takip etmiyorlar.Benim kardeşim 29 yaşında İTÜ'de asistanlık yaparken, doktorasını yapıyordu.Hiç alakası olmayan bir şekilde bir cani yüzünden kardeşim gitti. Ben ağabeyiyim belki zor olsa da atlatırım ama ya annem..." dedi.

İLGİLİ HABERLER