Spor
  • 26.9.2022 10:28

Nankör Sofiane Feghouli

Cimbom'da Sofiane Feghouli şoku! FIFA ve ağır fatura...

Son dakika Galatasaray haberleri: Spor Toto Süper Lig'e yaptığı bomba transferlerle lige iyi bir giriş yaparak 16 puan toplayan Galatasaray'da flaş gelişmeler yaşanıyor... Sarı kırmızılılarda sezon başında yolların ayrıldığı Sofiane Feghouli'den şok bir hamlesi geldi. Bu gelişmelerin yanı sıra sarı kırmızılılara eski yıldızı Sofiane Feghouli'den kötü bir haber geldi.

5 sezonluk Galatasaray kariyerinde 20 milyon Euro'dan fazla para kazanan Sofiane Feghouli'nin sözleşmesi 31 Mayıs'ta sona erdi.Geçen 3 buçuk aylık sürede kendisine Türkiye ve Avrupa'da takım bulamayan Feghouli'nin, sarı-kırmızılı kulübü FIFA'ya şikâyet ettiği ve toplam 1.6 milyon Euro'luk (28.5 milyon TL) dava açtığı ortaya çıktı.

EV KİRASINI İSTEDİ

Burak Elmas döneminde sözleşmesi biten Cezayirli oyuncu; birikmiş alacağı, maç başı prim ve bonusları ile ev kirasını içeren kalemler için Galatasaray'ı FIFA'ya şikâyet ederken, dava dosyasına gecikmeden dolayı yüzde 10 faiz de işletti.

Dursun Özbek başkanlığındaki yönetim, bir anda Feghouli'nin gelen 1.6 milyon Euro'luk faturanın şokunu yaşadı.2017 yazında Galatasaray'a gelen 'Soso' lakaplı yıldız oyuncu, 2 şampiyonluğa katkı yaptıktan sonra düşüşe geçti.Fiziğine iyi bakmayan Feghouli sık sakatlıklar yaşadı ve istikrarsız performansı yüzünden 33 yaşında kulüpsüz kaldı.


 

İLGİLİ HABERLER