Gündem
  • 31.3.2014 04:07

Nazilli'de Alıcık, ikinci kez başkanlık koltuğunda

Nazilli’de bulunan 109 bin 421 seçmen 388 sandıkta Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Belediye Başkanlığı, Belediye Meclis Üyeliği için oy kullandı. Saat 24.00 itibari ile sandıkların büyük bir bölümü açıldığında yaklaşık 38 bin oy alan MHP adayı Haluk Alıcık zaferini ilan etti. Kendisine en yakın olan AK Parti Adayı Mustafa Acar yaklaşık 27 bin oy alırken, CHP adayı Ferda Çağlar Erkut ise 24 bin civarında oy alarak kesin olmayan rakamlarla göre oyları paylaştı
Sandıkların açılmasından 2 saat sonra Nazilli sokaklarına dağılan binlerce partili, sevinç gösterileri eşliğinde zaferi kutladı. Zaman zaman havai fişek gösterileri ile kutlamaları sürdüren MHP'liler, araç ve insan konvoyu oluşturarak Nazilli'nin tüm cadde ve sokaklarında gezmedik yer bırakmadı. Diğer taraftan yakalaması bulunan ve aranan 20 kişi polis tarafından gözaltına alındı. Öte yandan Salı günü akşam 19.30’da MHP'lilerin zafer yürüyüşü yapacakları belirtildi.
ALICIK, BALKON KONUŞMASI YAPTI
Resmi olmayan sonuçların parti görevlilerince seçim bürolarına ulaşmasıyla beraber farkı açan MHP’den kutlamalar havai fişek gösterileriyle doruğa ulaşırken, meydanda kalabalığın toplandığı haberini alan MHP’li Haluk Alıcık ise eşi Rümeysa Alıcık ve Belediye Meclis Üyesi arkadaşlarıyla beraber Mehmet Yüzügüler Kültür Merkezinde bulunan balkona çıkarak teşekkür konuşması yaptı. Partili-partisiz binlerce kişinin katıldığı konuşmada Nazilli’yi karşılıksız sevdiklerini ifade eden Başkan Alıcık; “Biz yola çıktığımızda bu ülkenin hizmetkarı olarak yola çıkacağız demiştik. 5 yıl daha bu görevi bana layık gördünüz. Hepinizden Allah razı olsun. Sizlerden gurur duyuyorum. Sizler olmasaydınız biz olmazdık. Oy veren yada vermeyen herkesin başkanıyız. İnşallah önümüzdeki 5 yıl daha sizlere en güzel hizmetleri sunacağım” şeklinde konuştu.

Güncellenme Tarihi : 19.3.2016 06:27

İLGİLİ HABERLER