Dünya
  • 30.6.2024 22:00

Netanyahu: Savaşı bitirmeyeceğiz

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu haftalık kabine toplantısında Gazze Şeridi’nde devam eden saldırılara ilişkin açıklamalarda bulundu.

İsrail, 7 Ekim'den bu yana Gazze'yi bombalıyor.

Binlerce masumun ölümüne neden olan İsrail, hain saldırılarını devam ettirirken Gazze’den acı dolu yardım çığlıkları yükseliyor.

Gazze'de yaşanan drama tüm dünya sesini yükseltirken, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ise durmayacaklarını söyledi.

Haftalık kabine toplantısında savaşa değinen Netanyahu, “Savaşçılarımız boşuna ölmedi. Tüm hedeflerimize ulaşana kadar savaşı sona erdirmeyeceğiz” dedi.

"Zaferin yerini hiçbir şey tutamaz"

ABD Başkanı Joe Biden’ın 31 Mayıs’ta sunduğu esirlerin serbest bırakılması anlaşmasını desteklediğini vurgulayan Netanyahu, “Bugün herkes basit bir gerçeği biliyor. Esirlerimizin serbest bırakılmasının önündeki tek engel Hamas'tır” dedi.

Gazze Şeridi’ndeki 120 esirin tamamının geri getirilmesinin “siyasi ve askeri baskının kombinasyonu ile mümkün olacağını” söyleyen Natanyahu, “Bu hedeflere ulaşılacağından şüphe duyan herkese yine söylüyorum, zaferin yerini hiçbir şey tutamaz. Savaşçılarımız boşuna ölmedi. Tüm hedeflerimize ulaşana kadar savaşı sona erdirmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Güney Komutanlığı'na gidecek

Netanyahu’nun bugün Gazze Şeridi’ndeki savaşa ilişkin durum değerlendirmesi yapmak üzere Güney Komutanlığı karargahına gitmesi bekleniyor.

Güncellenme Tarihi : 30.6.2024 21:09

İLGİLİ HABERLER