Spor
  • 12.8.2022 10:00

Okan Buruk, Evander'i veto etti

Danimarka ekibi Midtylland ile pazarlıklar devam ederken, Mertens’in ikna edilmesiyle Okan Buruk, Evander'in alınmasını istemedi. Tecrübeli çalıştırıcı kadrosundaki isimlerin bu bölgede yeterli olacağını Sarı-Kırmızılı yönetime iletti.

Transferin hızlı takımı Galatasaray 'ın listesinin ilk sıralarında yer alan Evander için görüşmeler durdu.. 24 yaşındaki Brezilyalı oyuncu için kulübü Midtylland 12 milyon Euro'dan başlattığı görüşmelerde 8 milyon Euro seviyesine kadar inse de Galatasaray cephesi fiyatın daha da düşürülmesi için temaslarını sürdürüyordu. Evander Galatasaray ile prensipte anlaşırken bir yandan diğer transferlerini bitiren sarı-kırmızılılar bu kez geri çekilme kararı aldı. Teknik direktör Okan Buruk, orta saha ve 10 numara bölgelerinde forma giyen oyuncunun maliyetini de düşünerek alınmasını istemedi.

ORTADAKİ ÜÇLÜ BANA YETER

Orta sahaya yapılan Lucas Torreira, Sergio Oliveira ve Fredrik Midtsjö takviyelerinin ardından bu bölgeye acil bir isme gerek olmadığını belirten Okan Buruk, ayrıca Mertens'in gelişi ile birlikte 10 numara bölgesinde kullanabileceği bir isme daha sahip olduğunun altını çizerek Evander transferini veto etti.

Kaynak: Sabah

 

İLGİLİ HABERLER