Spor
  • 5.2.2023 23:58

Okan Buruk: Puan farkını açmak istiyoruz

Galatasaray'ın başarılı çalıştırıcısı Okan Buruk, kazanılan Trabzonspor maçıyla ilgili, "Çok fazla pozisyonumuz var. Şut ve rakip ceza sahasında buluşma sayımız yüksek. Daha fazla atabilirdik. Üçüncü golü atıp, maçı erken bitirebilirdik" dedi.

Süper Lig'in 23. haftasında Galatasaray ile Trabzonspor karşı karşıya geldi. Ali Sami Yen Spor Kompleksi'nde oynanan mücadeleyi ev sahibi Galatasaray, 2-1'lik skorla kazandı.

Galatasaray Teknik Direktörü Okan Buruk, Trabzonspor galibiyetinin ardından açıklamalarda bulundu.

"Takımın maçı çevirme inancı var"

Karşılaşmayı değerlendiren Okan Buruk, şunları söyledi:

"Takımın maçı çevirme inancı var. 1-0 sonrası hatalar yaptık. Topları rakibe verdik. Hava ve saha şartları iki takımı da zorladı. Kimse çok risk almadı. Devre arası topun bizde kalmasını söyledim. Yunus Akgün'ün girişiyle oyunda etkili oldu. Barış Alper Yılmaz ilk yarı iyi işler yapmaya çalıştı. Ancak ilk yarı takım olarak bir şey yapamadık. Dışarıdan bakan, Barış ve Yunus üzerinden yorumlayabilir ama ilk yarı iyi değildi. Berkan Kutlu da topun bizde kalması için iyi işler yaptı."

"Maçı domine eden ve hak eden taraftık"

Okan Buruk, daha fazla gol atabileceklerini ifade etti.

"Çok fazla pozisyonumuz var. Şut ve rakip ceza sahasında buluşma sayımız yüksek. Daha fazla atabilirdik. Üçüncü golü atıp, maçı erken bitirebilirdik. Son dakika baskı yedik. Rakibin vuruşları etkili olsa, 2-2 de bitebilirdi. Maçı domine eden ve hak eden taraftık."

Okan Buruk: Puan farkını açarak devam etmek istiyoruz

Güncellenme Tarihi : 5.2.2023 23:32

İLGİLİ HABERLER