Asayiş
  • 30.3.2012 18:10

Ölen akrabalarının hesabından para çekmek istediler

ZONGULDAK  -  Karaelmas Mahallesi'ndeki evlerinde yaklaşık bir ay önce ölü bulunan ve çocukları olmayan Galip (71) ve Münevver Kaya'nın (76) evinde temizlik yapan akrabaları Refik (55) ve eşi Cahide U. (48), çiftin nüfus cüzdanı ile bir banka cüzdanı buldu. 2 in lira bulunan hesaptaki parayı çekebilmek için Galip Kaya'ya ait nüfus cüzdanına kendi fotoğrafını yapıştıran ve sakal bırakan Refik U, eşiyle beraber ilgili banka şubesine gitti. Hayattayken, hastalığı nedeniyle zorlukla yürüyen Galip Kaya gibi davrandığı öğrenilen Refik U, eşi Cahide U'yu gişeye göndererek kendisi bankta oturarak bekledi.
     Cahide U, görevlinin hesap sahibini görmek istemesi üzerine yürüme zorluğu çekiyormuş gibi davranan eşi Refik U'yu kolundan tutarak gişeye getirdi. Durumdan şüphelenen banka görevlisinin, nüfus cüzdanı ve hesap cüzdanıyla banka müdürünün odasına gitmesinden tedirgin olan çift, parayı çekmeden bankadan ayrıldı.
     Haber verilen polis ekiplerinin güvenlik kamerası görüntüleri doğrultusunda yaptığı araştırma sonucu, Refik ve Cahide U. gözaltına alındı.
     Çift ifadelerinin alınmasının ardından savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı.
     Karaelmas Mahallesi'nde 26 Şubat'ta Galip Kaya (71) ve eşi Münevver Kaya (76) evlerinde ölü bulunmuş, çiftin kesin ölüm nedenin belirlenmesi için cenazelerden alınan örnekler Adli Tıp Kurumu'na gönderilmişti.

 

Güncellenme Tarihi : 22.3.2016 19:12

İLGİLİ HABERLER