Gündem
  • 31.10.2016 10:45

Oltasıyla 10 kiloluk mercan balığı yakaladı

Çanakkale’de amatör balıkçılık yapan 40 yaşındaki Dinçer Açıkgöz, boğazda olta ile 1 metre boyunda 10 kilogram ağırlığında mercan balığı yakaladı. Balık kilosu 80 liradan satışa çıkarıldı.

Açıkgöz, gazetecilere yaptığı açıklamada, sabah erken saatlerde denize çıktıklarını bildirdi. Oltasına ilk gelen balığın, Çanakkale Boğazı'nda nadir boyutta görülen mercan balığı olduğunu vurgulayan Açıkgöz, "Nara Burnu mevkisinde avlanıyorduk. Bu balık bu boyutta nadiren yakalanıyor. İlk başta görünce heyecanlandık. Kolay da olmadı. Çekerken bizi epeyce zorladı. 15 dakikalık bir süreçten sonra teknemize almamız nasip oldu. Keyifliydi, heyecanlıydı. Denizlerimizde bu balığı görmek ayrıca sevindirici. Diğer bütün balıkçı arkadaşlara da şans diliyorum. İnşallah herkese nasip olur" dedi.

Balığı satın alan Volkan Kaşıkçı ise şanslı balıkçıyı kutlayarak, mercanı kilogramı 80 liradan satışa sunduklarını belirtti. Kaşıkçı, "En son bu balığı 8-9 yıl önce tezgahlarımızda görebildik. Bu boyda nadir bulunan bir balık. Vatandaşların ilgisi büyük. Tüketim olarak vatandaşı zorlayan bir balık. Restoranlarda tercih edilecek. Bugünlük tezgahımızı süslüyor. Bu balık böylece 700 ile 800 lira civarında satılır." ifadesini kullandı.

Güncellenme Tarihi : 31.10.2016 10:47

İLGİLİ HABERLER