Asayiş
  • 22.9.2023 11:44

Ölüm bungalovlarının sahibi yakalandı

Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı İğneada beldesinde sele kapılarak yıkılan ve 6 kişinin hayatını kaybettiği işletmenin sahibi Bülent B. Edirne'de yakalanarak gözaltına alındı.
Demirköy ilçesi İğneada beldesinde salı günü kuvvetli yağışta Longoz Ormanları'ndaki Sisli Vadi'deki turistik bungalov evlerin olduğu bölgede Sel meydana geldi. Dere içinde kurulan bungalov evlerde tatil yapan doktor Selman Bağışlar ve eşi Mihriban Bağışlar, Suna Duman, Ümit Solmaz ve emekli öğretmen Raile Şimşek ile eşi Ahmet Baki Şimşek, hayatını kaybetti.

SAHİBİ YAKALANDI

İğneada beldesinde sele kapılarak yıkılan ve ruhsatsız olduğu öğrenilen işletmenin sahibi Edirne'de yakalanarak gözaltına alındı.

 

Kırklarelinde selde 6 kişi hayatını kaybetmişti Ölüm bungalovlarının sahibi yakalandı

 

'RUHSATA AYKIRI İNŞA EDİLDİ'

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, 'Sisli Vadi' adı altında kurulan ve sele kapılan 18 bungalov evin ruhsata aykırı olarak inşa edildiğini açıklayarak, "Söz konusu olaya ilişkin Demirköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nca adli soruşturma başlatılmıştır. Ayrıca bungalov evleri ruhsata aykırı olarak inşa ettiği tespit edilen işletme sahibi hakkında taksirle birden fazla kişinin ölümüne neden olma suçundan başlatılan ceza soruşturmasında gözaltı kararı verilmiştir" ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakan Yardımcısı Münir Karaloğlu da işletmenin daha önce özel idare tarafından mühürlendiğini ve hakkında yıkım kararı olduğunu kaydetti.

 

Kırklarelinde selde 6 kişi hayatını kaybetmişti Ölüm bungalovlarının sahibi yakalandı

 

Demirköy Cumhuriyet Başsavcılığı'nın sürdürdüğü soruşturmada firmanın gözaltına alınan ve isimleri açıklanmayan 2 yöneticisi çıkarıldıkları mahkemede tutuklandı.

'KARMA ÇİFTLİK' ADI ALTINDA FAALİYET

'SisliVadi' adı altında sosyal medyada tanıtımı yapılan bungalov evlerin vergi levhasında, faaliyet alanı olarak 'Karma Çiftlik' olarak gösterildi. 'Bitkisel veya hayvansal üretim konusunda uzmanlaşma olmaksızın üretim' adıyla faaliyet yürüttüğü ortaya çıkan tesislerin tanıtımı, sosyal medya hesaplarından, 'Doğada uyanmak, doğaya uyanmak', 'Oksijeni bol, stresi az' ifadeleriyle yapılmıştı.

Güncellenme Tarihi : 22.9.2023 11:44

İLGİLİ HABERLER