Gündem
  • 5.2.2023 23:59

Ömer Çelik'ten İngiliz The Guardian'a çok sert tepki

Seçim yaklaştıkça Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türkiye'yi hedef alan propaganların artacağını belirten AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "Hiçbirinin zerre kadar değeri ve etkisi yok" dedi.

NATO'ya girmek için Türkiye'nin onayını almayı bekleyen İsveç'te yaşanılan provakatif eylemler sonucu süreç askıya alındı.

İsveç ile Türkiye arasında NATO süreci ise dünya gündeminden düşmüyor..

Alman ve ABD medyasının ardından İngiliz gazete The Guardian da Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik bir propagandaya imza attı.

İngiliz gazetede Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik  "Türkiye'nin iki yüzlü padişahı, Batı'nın dostu olamaz" başlıklı skandal bir yazı yayınlandı.

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, sosyal medya hesabından yayınladığı açıklamalarda İngiliz gazeteye sert tepki gösterdi.

"Seçim yaklaşırken Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye'yi hedef alan yayınlar yine sıraya girdi"

Çelik, seçimlerin yaklaşmasıyla birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı ve Türkiye'yi hedef alan propagandaların artacağını belirtti.

"Cumhurbaşkanımızın dirayetli siyaseti ve milletimizin iradesi bu şebekelere gerekli cevabı vermeye devam ediyor" diyen Çelik, şu ifadeleri kullandı:

"Sandık yaklaştıkça bu kara propagandaların ve siyasi hayatımızı etki altına çalışmaya çalışan şebekelerin sayısı artacak. Hiçbirinin zerre kadar değeri ve etkisi yok. Cumhurbaşkanımızın dirayetli siyaseti ve milletimizin iradesi bu şebekelere gerekli cevabı vermeye devam ediyor.

Onyıllar evvel darbe yaptırarak Türkiye’ye yön verenler, tamamen etkisiz hale geldiler. O nedenle şimdi yayın faaliyeti, analiz ve propoganda gibi kanallar üzerinden etki yaratabileceklerini sanıyorlar. Ucuz yöntemler ve dar kafalı yaklaşımlar dışında oyuncakları kalmadı.

Seçim yaklaşırken Cumhurbaşkanımızı ve Türkiye’yi hedef alan yayınlar yine sıraya girdi. Bunların hepsi sadece kara propagandadır. Her zaman olduğu gibi milletimizin iradesine çarpıp çöp olacaklar."

Ömer Çelik'ten İngiliz The Guardian'a sert tepki

Ömer Çelik'ten İngiliz The Guardian'a sert tepki

Ömer Çelik'ten İngiliz The Guardian'a sert tepki

Guardian'daki skandal yazı

İngiliz gazete The Guardian, "Türkiye'nin iki yüzlü padişahı Batı'nın dostu olamaz" başlıklı yazıda skandal ifadeler kullanıldı.

Makalenin yazarı Simon Tisdall yazısında "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO ve demokratik ilkelere karşı giderek artan düşmanca tutumu artık cezasız kalamaz" ifadesine yer verdi.

Güncellenme Tarihi : 5.2.2023 21:34

İLGİLİ HABERLER