Gündem
  • 13.5.2021 09:00

On binlerce Filistinli Mescid-i Aksa'da bayram namazı kıldı!

Siyonist işgal rejiminin, bütün engellemelerine rağmen on binlerce Filistinli Müslüman Ramazan Bayramı namazını işgal altındaki Mescid-i Aksa’da kıldı.

Geçtiğimiz cuma günü akşamı Siyonist işgal rejiminin sözde polisi, Mescid-i Aksa'da teravih namazını kılan Müslümanlara plastik mermiyle saldırmıştı.

Yaklaşık bir haftadır işgal çeteleri havadan ve karadan tüm gücüyle Mescid-i Aksa ve orada ibadete eden Müslümanlara saldırıyor.

Yapılan saldırılara El Kassam Tugayları roket ve füzelerle karşılık verirken, Filistinliler tüm gücüyle Mescid-i Aksa'yı korumaya çalışıyor.

Siyonist işgal rejiminin saldırılarında şu ana kadar 17'si çocuk, 6'sı kadın biri yaşlı olmak üzere 67 Filistinlinin şehid olurken, 388 kişi de yaralandı.

HAMAS sözcülerinden Muhammed Hammade, tüm Filistinlilere bayram namazını Mescid-i Aksa’da kılma çağrısı yapmıştı.

"CANIMIZ SANA FEDA OLSUN EY AKSA"

Kılınan gıyabi cenaze namazından sonra çok sayıda Filistinli, Harem-i Şerif'teki Kıble mescidi ile Kubbet's Sahra arasında yer alan alanda gösteri düzenledi.

Filistin ve kelime-i tevhid bayrakları açan cemaat, "Özgürlük""Kanımız canımız sana feda olsun ey Aksa" sloganları attı.

 

Mescid-i Aksa da Ramazan Bayramı namazı kılındı #1

 

MESCİD-İ AKSA'DA TÜRK BAYRAĞI

Kılınan bayram namazından sonra çok sayıda Filistinli, Harem-i Şerif'teki Kıble mescidi ile Kubbet'üs Sahra arasında yer alan alanda gösteri düzenledi. Bazı göstericiler, Türk bayrağı taşıdı.

Siyonist işgal rejiminin, bütün engellemelerine rağmen on binlerce Filistinli Müslüman Ramazan Bayramı namazını kılmak için Mescid-i Aksa’ya akın etti.

İşgal altındaki Mescid-i Aksa’da on binlerce Filistinli Müslüman Ramazan Bayram namazı için kıyama durdu. İrad edilen hutbede, Mescid-i Aksa’nın önemine vurgu yapılarak, kanlarının son damlasına kadar Mescid-i Aksa’yı savunacakları mesajı verildi.

Siyonist işgal rejimine karşı tarihi bir direniş sergilendiği vurgulanan hutbede, İslam dünyasına Mescid-i Aksa’ya sahip çıkma çağrısı yapıldı.

Filistinliler Ramazan Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da kıldı

İşgal altındaki Doğu Kudüs'te bulunan Mescid'i Aksa'da bir araya gelen Müslümanlar, Ramazan Bayramı namazını kıldı. İsrail güçlerinin müdahalelerine rağmen Filistinli Müslümanlar, Mescidi Aksa'ya akın etti.

 10 FOTOĞRA
 
 
 
 
 
 
 
 
5
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Filistinliler, Ramazan Bayramı namazını Mescid-i Aksa'da kıldı

 

İLGİLİ HABERLER