Medya
  • 28.2.2016 00:13

Opera'dan 'akıllı' hamle

Chip'te yer alan habere göre: Web tarayıcıları açısından şansı bir türlü yaver gitmeyen firmalardan Opera Software, kendisine bu alanda yeni bir ivme kazandırmasını umduğu yeni tarayıcı projesini duyurdu.

Barselona'daki MWC etkinliği kapsamında yapılan bir söyleşide, Opera yöneticisi Lars Boilesen konuyla ilgili yaptığı açıklamada söz konusu projenin kullanıcıların bir tarayıcıyı kullanma biçimlerine dair temelden bazı yenilikler yapacağını belirtti.

Boilesen, yeni projeyle birlikte tarayıcıya çok daha akıllı bazı özellikler kazandıracaklarını; yazılımın kullanıcılar tarafından yapılan haber okumak, e-posta kontrol etmek ya da sosyal medyada dolaşmak gibi işlemlerin farkında olacağını ifade etti. Buna göre örneğin bir kullanıcı tarayıcı üzerinde alışveriş yapıyorsa, hemen kenarda ekstra öneriler görebilecekler.

Oslo, Norveç merkezli firma söz konusu proje üzerinde 2015'in sonundan beri çalışmakta olduklarını ve nihayet yeni tarayıcının bu yıl içerisinde, önümüzdeki aylarda kullanıma sunulacağını duyurdu. Ancak yeni tarayıcının Opera ismini mi devam ettireceği, yoksa farklı bir isimle mi sahneye çıkacağı henüz belli değil...

Güncellenme Tarihi : 18.3.2016 16:00

İLGİLİ HABERLER