Gündem
  • 30.9.2016 01:07

Ordu'da aylardır aranan 6 terörist öldürüldü

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde güvenlik güçleri ile bir grup terörist arasında çıkan sıcak çatışmada 6 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Edinilen bilgiye göre, Mesudiye kırsal alanında Arpaalan Mahallesi ile Sivas'ın Koyulhisar ilçe sınırında güvenlik güçleri bir grup teröristle karşılaştı. Çıkan sıcak çatışmada 6 kişilik terörist grubun tamamen imha edildiği öğrenildi.

Mesudiye Belediye Başkanı İsa Gül, çatışmanın Sivas-Ordu-Giresun geçiş güzergâhında meydana geldiğini söyledi.

Başkan Gül, ”Güvenlik güçlerimiz bölgede etkin faaliyetlerini sürdürüyordu. Akşamsaatlerinde Sivas Koyulhisar tarafından geçiş olduğu yönündeki ihbar üzerine Mesudiye’deki birlik olaya müdahale etti. Çatışma Koyulhisar Sisorta Yaylası ile Mesudiye Arpaalan Mahallesi arasında yer alan Kalınpazar Yaylası’nda yaşandı.

Çatışma ormanlık alanda oluyor. Bize gelen bilgide 6 teröristin etkisiz hale getirildiği yönünde. Güvenlik güçlerimizden herhangi bir kayıp yok.

Gece karanlık olmasının yanı sıra bölgede yoğun sis yaşanıyor. Sabah havanın aydınlanmasıyla daha net görüntü ortaya çıkacaktır” dedi.

3 askeri şehit etmişlerdi

Ordu'nun Mesudiye ilçesinde 31 Temmuz'da bir ihbar üzerine operasyona giden askerlere, PKK'lı teröristler tarafından saldırı düzenlenmişti. Hain saldırıda 3 asker şehit olmuş, 2 asker de yaralanmıştı.

Güncellenme Tarihi : 30.9.2016 01:10

İLGİLİ HABERLER