Asayiş
  • 27.2.2015 00:13

Otomobil baraj gölüne uçtu

Olay, Çukurova ilçesine bağlı Adnan Menderes Bulvarı'ndaki Amerikan Adası'nda meydana geldi. İddiaya göre Mehmet Öztürk, Melek Kırmızıgül (29), Durmuş Ali Bircan (32) ve Tülinay Gedikoğlu isimli 4 arkadaş otomobil ile Adnan Menderes Bulvarı'na ardından da Amerikan Adası'na geldi. Burada bir süre otomobilden inip göl kenarında oturup eğlenen arkadaşlar saat 19.30 sıralarında adadan ayrılmak üzere otomobile bindi. Sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi üzerine otomobil Seyhan Baraj Gölü'ne uçtu.

CAN PAZARI YAŞANDI
Otomobil kısa bir süre sonra tamamen suya battı. Bu arada çevredeki vatandaşlar içindeki 4 kişiyi kurtarmak için seferber oldu. Çevredeki bir kayık ile otomobilin battığı yere gelen vatandaşlar Mehmet Öztürk ve Melek Kırmızıgül'ü çıkardı. Ancak otomobil tamamen battığı için diğer 2 kişiyi kurtaramadı. Bunun üzerine vatandaşlar deniz polisine haber verdi. Bot ile hemen olay yerine gelen deniz polisi göle dalarak önce Durmuş Ali Bircan'ı çıkardı. Bircan, olay yerinde bekleyen ambulans ile hastaneye kaldırıldı. Bir kez daha dalan polis bu kez de Tülinay Gedikoğlu isimli genç kızı sudan çıkartıp ambulansa getirdi.

3 KEZ KALBİ DURDU 3 KEZ ÇALIŞTIRILDI
Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılan Durmuş Ali Bircan'ın sudan çıkartıldıktan sora 1 kez ambulansta 2 kez de hastanede kalbi durdu. Ancak doktorların yoğun çabası sonucu Bircan'ın kalbi 3'ünde de yeniden çalıştırılarak hayata döndürüldü. Tülinay Gedikoğlu isimli genç kızı ise Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi acil servisinde yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

"EL SALLAYIP BİZİ KURTARIN DEDİ"
Bu arada otomobildeki 2 kişiyi arkadaşlarıyla birlikte kurtaran Mesut Arabacı isimli vatandaş ise olayı şöyle anlattı:
"Karşıda gölün kenarında dururken hızla gelen bir otomobilin virajı alamayarak göle uçtu. Hemen biz olay yerine koştuk. İki kişiyi arkadaşlarımızla birlikte kurtardık. Bu arada diğerleri el sallayıp bizi de kurtarın diye bağırdı. Sonra otomobil ile birlikte suya gömüldüler. Biz onları kurtaramadık gücümüz yetmedi."
Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 

FATİH KEÇE

 

İLGİLİ HABERLER