Ekonomi
  • 26.6.2024 21:46

Özgür Özel: Asgari ücrete zam yapmamak vicdansızlıktır

Asgari ücrette ara zam yapılmayacağının açıklanmasının ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den konuya ilişkin tepki geldi. Asgari ücrete ara zam yapmamanın vicdansızlık olduğunu belirten Özel, alınan karardan geri dönme çağrısında bulundu.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren asgari ücrette ara zam tartışmalarıyla ilgili sıcak gelişmeler yaşanıyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan'a, AK Parti Grup Toplantısı öncesinde asgari ücrete ara zamla ilgili soru yöneltildi.

Konuyla ilgili net konuşan Bakan Işıkhan, asgari ücrette ara zam olmayacağını söyleyerek aralık ayını işaret etti.

Bakan Işıkhan net konuştu: Ara zam yok...

Bakan Işıkhan'ın asgari ücrette ara zam tartışmalarıyla ilgili sözlerinin ardından CHP Genel Başkanı Özgür Özel'den konuyla ilgili bir açıklama geldi.

Özel, asgari ücrete ara zam yapmamanın vicdansızlık ve insafsızlık olduğunu söyledi.

Şu ana kadar asgari ücretin enflasyon karşısında yüzde 28 eridiğini de belirten Özel, konuyla ilgili bir de çağrıda bulundu.

Özel, asgari ücrette ara zam yapılmaması kararından geri dönülmesi gerektiğini belirtti.

"Şu ana kadar asgari ücret yüzde 28 eridi"

CHP Genel Başkanı Özgür Özel'in, asgari ücrette ara zam tartışmasına ilişkin sözleri şu şekilde:

Asgari ücrete zam yapmamak vicdansızlıktır, insafsızlıktır. Geçen sene oy istediğiniz insanlara gerekirse asgari ücrete yılda 4 kez zammı düşünmeliyiz diyordunuz. Martta, temmuzda, ekimde ve aralıkta. Şimdi oyu aldınız vatandaşla işiniz kalmadı zam yapmayacağız diyorsunuz, senede bir zam yapacağız diyorsunuz. Şu ana kadar asgari ücret yüzde 28 eridi. Gıda fiyatları karşısında yüzde 45 eridi. Bir 6 ay daha gittiğinde geçen seneki ücret verildiğindeki alım gücünün yarısına bile sahip olunmayacak. Buradan bir kez daha söylüyorum; akıllarını başlarına alsınlar. Asgari ücrete zam yapmamak hangi siyasi görüşte olursa olsun tüm asgari ücretlilere ve maaşları asgari ücrete göre ayarlananlara saygısızlıktır. Bu kararlarından geri dönsünler.

Güncellenme Tarihi : 26.6.2024 21:50

İLGİLİ HABERLER