Gündem
  • 3.3.2024 12:26

Özgür Özel : Dilim sürçmüş bedelli askerlikte ben Erdoğan'ın çocuklarını kastettim

 ‘Bedelliye kaçanlardan oy istemiyoruz’ sözleriyle ilgili açıklama! ‘Erdoğan'ın oğullarını kastettim’

"Bedelli askerliğe kaçanlardan oy istemiyoruz" sözleriyle ilgili konuşan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın oğullarının askere gitmemesini kastettiğini söyledi.

'BEDELLİ ASKERLİK YAPAN DA BU ÜLKENİN EVLADIDIR'

"Bedelli askerliğe kaçanlardan oy istemiyoruz" sözünün gündem olmasının ardından Salihli ilçesindeki konuşmasında tepkilere değinen Özgür Özel, şunları söyledi:

"Dedim ki bu ülke için canını verecek herkesten oy istiyorum. Bir yandan da şunu söylüyorum: Hepimiz bu ülke için canımızı veririz ama Tayyip Erdoğan bu ülke için canını veren şehidin tabutunun ucundan tutacak, bir elinde şehidin tabutu bir elinde mikrofon orada siyaset yapacak. Kerpiç briket bir ev penceresiz camına naylon çekilmiş oraya gidecek siyaset yapacak. Sonra da üzerine bir kamuflaj, buraya Cumhurbaşkanlığı forsu, efendim, 'Recep Tayyip Erdoğan'a kamuflaj ne de yakışmış' diye 7 tane gazete birden manşet atacak. Eğer bir kamuflaj bir Erdoğan'a yakışacaktıysa Bilal Erdoğan'a yakışaydı, Burak Erdoğan'a yakışaydı. Bunu söyleyip biz vatanseveriz biz vatanımızı severiz, sizinkiler gibi bedelli ile çürük raporu ile kaçmayız dedim.

Diyorlar ki Özgür Özel 'bedelliden oy istemedi mi?'. O kanunun altında imzam var benim. Oyum var. Bedelli askerlik yapan da bu milletin evladıdır, gidip normal askerlik yapan da evladıdır. Bir dil sürçmesinden siyaset çıkarmaya çalışan Erdoğan'a şunu söylüyorum: Sen kendi evladına çürük raporu alıyorsun da bedelli yapıp askere yollamıyorsun da başkasının gariban çocuğu üzerinden niye siyaset yapıyorsun onu soruyorum onu.''

 

Güncellenme Tarihi : 3.3.2024 12:34

İLGİLİ HABERLER