Gündem
  • 16.9.2023 18:38

Özgür Özel'in konuşması Kılıçdaroğlu sloganlarıyla kesildi

CHP İzmir İl kongresine katılan Özgür Özel’in konuşması salonda Kemal Kılıçdaroğlu lehine atılan sloganlarla bölündü. Özel ise sloganlara "Hepimiz Bay Kemal'in yanındayız. Hep yanında olduk, bundan sonra da olacağız. Gençler size bunu kim dediyse yapmayın” cevabını verdi.,

CHP'de seçim yenilgisinin ardından başlayan kongrelerden olay eksik olmuyor.

Kavgaların ve yumruklaşmaların bitmediği kongrelere bu kez de İzmir eklendi.

Kongreye, dün parti genel başkanlığı için adaylığını ilk açıklayan isim CHP Grup Başkanı Özgür Özel de katıldı.

Programda açıklamalarda bulunan Özel, genel başkanlığa adaylığını açıkladığını, ilk ziyaretini de İzmir'e gerçekleştirerek kongreye katıldığını söyledi.

Özel konuşurken Kılıçdaroğlu lehine sloganlar atıldı

Özel sözlerine devam ederken salondaki bir grup tarafından Kemal Kılıçdaroğlu lehine sloganlar atılmaya başlandı.

"Hepimiz bay Kemal'in yanındayız"

Özel, salondaki bir grubun Kemal Kılıçdaroğlu lehine slogan atması üzerine "Hepimiz bay Kemal'in yanındayız, hep olduk bundan sonra da olacağız." dedi.

CHP İzmir İl kongresinde gergin anlarCHP İzmir İl kongresinde gergin anlar
"Gençler bunu size kim yapın dediyse yapmayın"

Salondaki bir başka grubun da konuşmasını sloganlarla bölmek istemesi üzerine Özel, "Gençler bunu size kim yapın dediyse yapmayın. Benim konuşmama engel olamazsınız. CHP'lilere yakışmaz. Beni Süleyman Soylu susturamadı, bu talimatı veren de susturamaz." diye konuştu.

CHP'lilerin önünde iki karar olduğunu belirten Özel, şöyle devam etti:

“Önümüzde bir karar var; ya hep birlikte sanki hiçbir şey olmamış gibi, sanki seçmen kırgın değilmiş gibi, sanki önümüzde büyük bir tehlike yokmuş gibi davranıp kendi örgüt içi mücadelemizle parti içi koltuklarımızı korumaya çalışacağız ya da hep beraber bir eleştiri yapıp seçmeni anlayarak, gerekli değişimi sağlayarak, bunu sadece tüzüğü biraz daha demokratik hale getirerek değil elbette destek veririz, sadece programı kısaltarak değil, bu sadece kadronun değiştirmesi ile değil, elbette gereklidir ama tepeden tırnağa değişimle Türkiye'ye umut olmak zorundayız. Sizi umuda yolculuğa davet ediyorum.”

Özgür Özel'in katıldığı CHP kongresinde arbede! Toplantıya ara verildi

CHP İzmir İl Başkanlığı 38. Olağan Kongresi'nde çarşaf ve blok listeyle seçime gitmek isteyen gruplar arasında arbede çıktı, toplantıya ara verildi. Özgür Özel'in aday olarak katıldığı ilk kongrede yaşananlar an be an kameralara yansıdı.

Fuar İzmir'de düzenlenen kongre, parti genel başkanlığı için adaylıklarını açıklayan Grup Başkanı Özgür Özel ve Örsan Kunter Öymen, milletvekilleri ve delegelerin katılımıyla başladı.

Kongrenin açılış konuşmasını yapan İzmir İl Başkanı Şenol Aslanoğlu, partililer olarak birbirleriyle rakip değil "çıtayı daha yukarıya koyma yarışındaki yoldaşlar olarak" bir arada bulunduklarını söyledi.

Aslanoğlu, "Bu kongrede sadece il örgütünü, yönetimi seçmeyecek İzmir duruşuyla tüm Türkiye'ye mesaj vereceğiz. Yaklaşan yerel seçimler öncesi gücümüze güç katacağız." dedi.

Divan başkanlığına Genel Başkan Yardımcısı Zeynel Emre'nin seçildiği kongrede genel başkan adayları Özel ve Öymen birer konuşma yaptı.

Konuşmaların ardından divana, seçimin blok liste ile yapılması için önerge verildi. Bu sırada bir grup partili slogan atarak kürsüye yürüdü. Grubu sakinleştirmek isteyen Zeynel Emre, "CHP'ye bu yakışmaz, yerinize oturun, sakin olun. Tüm kameralar sizi çekiyor." uyarısında bulundu.

Seçime çarşaf liste ile gidilmesini isteyen taraflarla blok liste taraftarları arasındaki gerginlik arbedeye dönüştü. Yumruklaşmaların yaşandığı arbede sırasında protokol bölümünün önündeki sehpa, sandalye ve masaların devrildiği görüldü.

İzmir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin araya girmesi ile salondaki gerginlik son buldu. Protokol üyeleri salon dışına alındı ve toplantıya ara verildi.

Güncellenme Tarihi : 16.9.2023 18:52

İLGİLİ HABERLER