Gündem
  • 29.4.2010 13:41

ÖZOK SON YOLCULUĞUNA UĞURLANIYOR

ANKARA - Törene, Özok'un eşi Neşe Özok, kızları Ayşe Özok ve Ayça Özok Ener, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Adalet Bakanı Sadullah Ergin, Devlet Bakanı Hayati Yazıcı, CHP Grup Başkanvekili Hakkı Suha Okay, CHP Genel Sekreteri Önder Sav, CHP Sözcüsü ve Genel Sayman Mustafa Özyürek, Demokrat Parti Genel Başkanı Hüsamettin Cindoruk, DSP Genel Başkanı Masum Türker, Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu üyeleri, Eski Anayasa Mahkemesi Başkanı Yekta Güngör Özden, Yargıtay Onursal Cumhuriyet Başsavcısı Sabih Kanadoğlu, Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdür Dr. Hilmi Bengi, Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay, Türkiye Noterler Birliği Başkanı Hasan Yeni, YARSAV Başkanı Emine Ülker Tarhan, Ankara Barosu Başkanı Vedat Ahsen Coşar, DİSK Genel Başkanı Süleyman Çelebi, Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık ile çok sayıda milletvekili, baro başkanları ve avukatlar katıldı.
Özok'un Türk bayrağına sarılı tabutunun üzerine avukat cübbesi konuldu. Törene katılanlar, Özok'un tabutunun başında bir dakikalık saygı duruşunda bulundu. Daha sonra Özok'un özgeçmişi okundu.

CANIM BABAM...
Törende konuşan Özok'un avukat kızı Ayça Özok Ener, konuşmasına ''Canım babam senin için en zor görevi ifa etmek için toplandık'' diye başladı. Özdemir Özok'un laik, demokrat ve aydın kişiliğinden herkesin memnuniyetle söz ettiğini ifade eden Ayça Özok Ener, babalarının kendilerine bıraktığı en büyük mirasın ''maneviyat, iyilik ve samimi dostluklar'' olduğunu söyledi.
Ailesi ve sevenleri olarak Özok'un mirasına sahip çıkacaklarını kaydeden Ayça Özok Ener, ''O birleştirici olmamızı isterdi. Birleştirici olalım, rica ediyorum, buna dikkat edelim'' diye konuştu.
Tören sırasında TBB Başkan Yardımıcı Avukat Berra Besler, Yargıtay Başkanı Gerçeker ve Danıştay Başkanı Birden'in ağladıkları görüldü.
TBB'deki törenin ardından Özok'un cenazesi Kocatepe Camisi'ne getirildi.

Güncellenme Tarihi : 24.3.2016 08:16

İLGİLİ HABERLER