Asayiş
  • 16.5.2024 14:33

Pahalı saatlerle aldatıp milyonlarca euro dolandırmış

Cehennem Melekleri’nin İsviçre sorumluları arasında yer alan Özkan Ö. dolandırıcılık, kara para aklama, evrakta sahtecilik, rüşvet ve yasa dışı kumar suçlamalarıyla hakim karşısına çıktı. Hakkında 16 yıl hapis cezası istenen Özkan Ö.’nün dünyaca ünlü futbolcuların dostluğunu kazanarak, kurduğu paravan şirketler üzerinden yatırımcıları milyonlarca Euro dolandırıp, paraları Türkiye’ye kaçırdığı iddia edildi. Sabah, Özkan Ö.’nün İsviçre Milli Takımı oyuncularına sahte kovid raporu düzenlemeyle başlayan cezaevinde seks partisiyle son bulan milyonluk vurgunun detaylarına ulaştı.

İsviçre'de dünyaya gelen Özkan Ö., iddiaya göre dünyaca ünlü motosiklet çetesi Cehennem Melekleri'nin önde gelen üyelerinden biriydi. Kurduğu paravan şirketler üzerinden kendisini zengin bir iş adamı gibi tanıtan, Özkan Ö. sahip olduğu futbol ajansı üzerinden kısa sürede dünyanın birçok ünlü futbolcusu ile tanışmayı başardı.

SAHTE KOVİD RAPORLARI DÜZENLEDİ

İddiaya göre pandemi sürecinde İsviçre Milli Takımı'nın oyuncularıyla yakınlık kuran Özkan Ö., dünyaca ünlü yıldızlara pandemi sürecinde seyahat edebilmeleri için sahte kovid raporları düzenledi. Milli oyuncu Breel Embolo'dan, Granit Xhaka'a, Mili takım antrenörü Murat Yakın'dan kadar Capital Bra'ya kadar bir çok yıldız futbolcu ve rapçiyle ile dostluk kuran Özkan Ö. bu futbolcularla olan yakınlığını sosyal medya hesaplarında yayınlayarak kısa sürede herkesin güvenini kazandı.

 

PARAVAN ŞİRKETLER KURDU

 

Dünyaca ünlü futbolcularla boy göstererek bir çok kişiyle de tanışma fırsatı bulan Özkan Ö. milyonluk yatırımcı dolandırıcılığının startını verdi. Benchhill Partners ve Broker Group adlı sözde yatırım platformları için profesyonel web siteleri oluşturan Özkan Ö. internet üzerinden verdiği reklamlarla müşterilerine kazançlı hisse senedi satmaya başladı. Özkan Ö. kısa sürede paravan şirketler aracılığıyla dünyaca ünlü futbolcularında bulunduğu 78 kişiden 3.8 milyon İsviçre frangı topladı.

BODRUM'DA YEDİ

Paraları Türkiye'ye aktaran Özkan Ö., dünyaca ünlü futbolcuları Türkiye'ye davet ederek birlikte tatil yaptı. Müthiş vurgun, Saksonya Eyaleti Kriminal Polis Ofisi'nden Alman müfettişlerin yaptığı araştırmayla ortaya çıktı.

CEZAEVİNDE SEKS PARTİSİ

Yapılan araştırmanın ardından İsviçre'de gözaltına alınan Özkan Ö. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Dün hakim karşısına çıkartılan Özkan Ö.'nün hücresindeyken 1.500 frank karşılığında gardiyanlarla seks partisi düzenlediği ortaya çıktı. Hakkındaki suçlamaları kabul etmeyen Özkan Ö., "Futbolculara sadece saat sattım. Kimseyi dolandırmadım" dedi.

2013 yılında 14 yaşındaki genç bir kıza tecavüz ettiği de ortaya çıkan Özkan Ö.'nün 16 yıla kadar hapsi isteniyor.

Güncellenme Tarihi : 16.5.2024 14:35

İLGİLİ HABERLER