Gündem
  • 30.8.2023 23:08

Pakistan'ın Bayraktar SİHA'ları Hindistan'ı kaygılandırdı

Bayraktarlar, Hindistan'ı ayağa kaldırdı

Pakistan'da Türk SİHA'sı Bayraktar TB2'nin görüntülenmesi Hindistan'ı karıştırdı. Pakistan’a ait havaalanında çekilen SİHA görüntüleri Hint basınında kaygıyla karşılandı.

Baykar Bayraktar tarafından üretilen milli TB2 SİHA'larının Pakistan'da görüntülenmesinin ardından Hindistan'da büyük kaygı yaşandı. Hint basınında geniş yer verilen görüntüler ülkede eleştirilere neden oldu.

Pakistan Hava Kuvvetleri'ne, 7 Adet Bayraktar Akıncı TİHA'dan İlki Teslim  Edildi | Stratejik Düşünce Enstitüsü

Baykar Bayraktar tarafından üretilen milli TB2 SİHA'ları, Pakistan'da görüntülendikten sonra Hindistan'da büyük bir kaygı dalgası yarattı.

Hint basını, bu görüntülere geniş bir şekilde yer verdi. Bu görüntüler ülkede ciddi eleştirilere neden oldu. Türkiye'nin geliştirdiği bu insansız hava araçlarının komşu ülkede sergilenmesi, bölgedeki dengeleri etkileyebileceği ve askeri üstünlük sağlama potansiyeli taşıdığı endişelerini beraberinde getirdi.

Bayraktarlar, Hindistan'ı ayağa kaldırdı - Güncel - ODATV

Hindistan, Pakistan ile zaten gerilimli bir ilişkiye sahipken, Türkiye'nin geliştirdiği bu teknolojinin Pakistan tarafından kullanılması, bölgedeki stratejik dengeyi daha da karmaşık hale getirebilir.

Hem Hindistan'ın savunma yeteneklerini güçlendirmek hem de bölgesel güvenliği sağlamak amacıyla önlem alması bekleniyor.

Güncellenme Tarihi : 30.8.2023 23:32

İLGİLİ HABERLER