Asayiş
  • 23.9.2013 16:17

Pamuk tarlasında feci ölüm!

AYDIN'ın Söke İlçesi'nde sezonun ilk pamuk hasadı için tarlaya giden 49 yaşındaki Cemal Güven ile çalışanı 57 yaşındaki Ahmet Gürbüz, pamuk toplama makinesinin deposunun tarlanın üstünden geçen elektrik tellerine temas etmesiyle akıma kapılarak öldü. Söke Ziraat Odası Meclisi Başkanı Kemal Güven'in ağabeyi olan Cemal Güven ile çalışanının ölümü, ilçeyi yasa boğdu.

Olay, Söke Ovası Yenidoğan Beldesi yakınlarında, bugün saat 10.00 sıralarında meydana geldi. Sezonunun ilk pamuk hasadı için evli ve 3 çocuk babası Cemal Güven ile evli olan çalışanı Ahmet Gürbüz, pamuk toplama makinesiyle tarlaya gitti. Çalışma başlayan Söke Ziraat Odası Meclisi Başkanı Kemal Güven'in ağabeyi Güven, kullandığı makinenin deposu pamukla dolunca boşaltım için tarlanın ortasında bulunan traktörün arkasına bağlı römorka yanaştı.

Güven ile Gürbüz, makinenin üst kısmına çıkıp, hidrolik aksamın da yardımıyla depoyu kaldırmaya başladı. Bu sırada, yükselen depo, üstten geçen elektrik tellerine temas etti. Makinenin üst kısmındaki Güven ile Gürbüz akıma kapıldı ve yere düştü. Tarlada çalışan diğer işçiler durumu sağlık ve jandarma ekiplerine bildirdi. Yere yığılan iki kişiden Cemal Güven'in olay yerinde can verdiği belirlendi. Ağır yaralanan Ahmet Gürbüz ise ambulansla Söke Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Tedaviye alınan talihsiz adam müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Bu arada iki kişiyi kurtarmak isterken işçilerden Mehmet Sabancı da hafif yaralandı ve aynı hastaneye kaldırıldı. Savcının incelemesi ardından Cemal Güven'in cesedi de Söke Devlet Hastanesi Morgu'na kaldırıldı. Acı haberi alan Gürbüz ile Güven'in yakınları sinir krizi geçirdi.

İLGİLİ HABERLER